Türkiye'de genel olarak insanların mutsuz olmaları

• Konuyu başlatan f1plt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 1B

f1plt

Centipat
Mesela Türkiye'nin eğitim sistemi hiç değişmiyor. Bazen düşünüyorum acaba hiç düşünmüyorlar mı şu eğitim sistemine bir el atalım diye? Grev falan yapılsa değişir mi? Pek sanmam.

Diğer bir konu ekonomi geçeyim falan filan, yurt dışına gitmeyi bırak kendi ülkendeki bir şehri bile gezmek lüks. Almanya'da Avrupa'da yaşayıp buraya gelip Türkiye çok iyi deyip burada kal deyince orada düzenim var diyen gurbetçiler ne olacak bu halimiz?

Mesela Türkiye'nin eğitim sistemi hiç değişmiyor. Bazen düşünüyorum acaba hiç düşünmüyorlar mı şu eğitim sistemine bir el atalım diye? Grev falan yapılsa değişir mi? Pek sanmam.

Diğer bir konu ekonomi geçeyim falan filan, yurt dışına gitmeyi bırak kendi ülkendeki bir şehri bile gezmek lüks. Almanya'da Avrupa'da yaşayıp buraya gelip Türkiye çok iyi deyip burada kal deyince orada düzenim var diyen gurbetçiler ne olacak bu halimiz?

Baştaki sence umursuyor mu halkı egitimi cartu curtu?

Bir değişiklik gerekli yönetimde ve kadrolarda.

Ama asıl değişim örümcek kafalı maymundan bir tık daha zeki cahil kesime gerekli onların bu şekilde dolaşmaları bence eğitim sistemimizin bir ayıbı gerekiyorsa tekrar toplanıp eğitim verilmeli bazı insanlara.

Bu arada Türkiye'den bahsetmiyorum Mozambik hakkında konuşuyorum orada cahil çok.

Türkiyemizden bahseder miyim hiç!

Elbet bir gün değişir ama bu sefer de olan eskiden okuyanlara olacak. Ama bana göre şu an değiştirmeyi gram düşünmüyorlar.

Nasıl gideceğiz usta.

Bunun tr ile ilgisi yok ki. İnsan ne kadar rahata erer ise kendine sorun çıkarmaya çalışır. Mesela 10-15 yaşında veletlerin amerika ve avrupa da "benzin kullanımına hayır" cart curt gibi saçma fikirlerinden ötürü galeri veya müzeye gidip cama yiyecek fırlatması olaylarını duymuşsunuzdur, tabii yaşlılar da yapmaya başladı. Adamların derdi yok abi, yok işte. Bu yüzden kendilerine eğlence arıyorlar dert arıyorlar ve hesapta mutlu değiller.

Bizde ise ekonomik sebep her yerde karşımıza çıkıyor. İnsanlarımız, ekonomi, ulaşım zorluğu, yavaşlık, saygısızlık ve eğitimin yerlerde olması insanlar bıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı