Türkiye'de herkes neden mutsuz?

Nasıl mutlu olalım? Geçici mutluluklar hariç şu ülkede mutlu olabilen varsa ya bencil varlığın tekidir ya da cahil. Daha ortası yok. Kendi durumun iyi olsa bile ülke durumuna üzülürsün azıcık empati yapabiliyorsan ve olan bitenden haberdarsan. Adam akıllı tek hobim teknoloji. Onlara da erişmekte zorlanıyorum. Toplum da zaten iyice yozlaştı. 2 gram cesaretim olsa çoktan intihar etmiştim. Kalan 2 gram ümidim ile tutunuyorum hayatıma. Başka da hiçbirşeyim kalmadı zaten. Ne para bıraktılar ne mutluluk ne insanlık. Son şansımız da işe yaramazsa düzelememek üzere çökeceğiz. Aklıma Crysis 3'ten bir söz geldi. ''En mükemmel savaş makinesi işe yaramazsa o zaman ne yaparız? Ben ne yaparım?'' Umarım işe yarar. Ah atam ah nerelerdesin...

Bizim ülkemizde neden herkes mutsuz?

Tek sıkıntı ekonomiyle bitse keşke bugün ekonomi düzeyimiz bir Amerika gibi olsa gene mutlu olamayız orada sadece ekonomi yok medeniyet var bizim burada medeniyet olmadan ekonomi olsa ne olur Tofaş'la egzozu öttüre öttüre giden bir milletiz bunu da havalı olduğunu düşünüyorlar.

Mültecilerin beraberinde getirdiği tehlikeli eylemler, sokağa çıkma korkusu, ekonomik sorunlar ile gelen zamlar ve aldığımız ürünlerden abartı derece de vergi alınması, dışarıda biraz arkadaşlarınla vakit geçirmek istesen bile en az 100 TL tutması, yepyeni konsollar ve oyunlar çıkarken bizim en az 4 ay onları izliyor olmamız, derdim bir iPhone değil fakat bir iPhone 14 almak için bile 2 ay yemeden içmeden çalışmamız gerekmesi, uzun adamın ve meclisin hararetli tartışmaları ve uzun adamın halkına kötü sözler kullanması mutsuz olmamızın sadece birkaç sebebi.

Geri
Yukarı