Türkiye'de gerçekten Linux uzmanları var mı?

58528

Kilopat
Makaleler
56
Ubuntu veya başka bir Linux sürümünde hep merak ettigim driver tanımadıgı zaman forumlarda şu kodları gir birsürü kod yazmışlar, felen filan anlamadığım bu kodları uzman olan kişiler mi ? yazmıştır, diye ben düşünüyorum. Asıl anlatmak istedigim adamlar o kodları gerçekten kendilerimi yazıyor yoksa yabancı forumlardan copy-paste mı? yapıyor. Yani Türkiye'de gerçekten Linux uzmanları var mı?

Ubuntu veya başka bir Linux sürümünde hep merak ettigim driver tanımadıgı zaman forumlarda şu kodları gir birsürü kod yazmışlar, felen filan anlamadığım bu kodları uzman olan kişiler mi ? yazmıştır, diye ben düşünüyorum. Asıl anlatmak istedigim adamlar o kodları gerçekten kendilerimi yazıyor yoksa yabancı forumlardan copy-paste mı? yapıyor. Yani Türkiye'de gerçekten Linux uzmanları var mı?

Türkiye'de kesinlikle uzamanlar var. Linux kullanmaya başladıktan sonra bu kodların çoğunu ister istemez kullanmaya başlayıp öğreniyorsunuz zaten.

Tanıdığım var 1-2 arkadaşım. Uzmanlık derecesindeler. :) Birde art niyetli hacker arkadaşlarımız mevcut. Bir kaç tane uzman olarak.

Gerçekten bazı arkadaşlarım python programlama dilini çok iyi biliyorlar.Bende bu konuda çalışıyorum şuan C# üzerinde çalışıyorum sonrada pythona geçeceğim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı