Türkiye'de ilk Covid-19 Vakası

Merak ettiğim bir durum var. Şahsın Türkiye'ye gelişinde, dokunduğu yüzeylere dokunan kişilerde de virüs görülür mü?

Merak ettiğim bir durum var. Şahsın Türkiye'ye gelişinde, dokunduğu yüzeylere dokunan kişilerde de virüs görülür mü?
Böyle bir ihtimal var. Ama virüs cansız nesnelerde uzun süre yaşayamıyor diye biliyorum.
Atıyorum bu şahıs tramvayda tutacaklardan tutup iniyor, ardından başka birisi tutuyor o tutacağı. Bulaşma ihtimali ne kadar bilmiyorum ama bulaşabilir.

Böyle bir ihtimal var. Ama virüs cansız nesnelerde uzun süre yaşayamıyor diye biliyorum.
Cansız nesneler üzerinde sanırsam 1 veyahut 2 saat duruyor, ki bu yayılması için yeterince uzun bir süre. Eğer böyle duruma denk gelen kişiler varsa (ki var) yüzleriyle temas halinde olmamışlardır umarım.

Umarım okullar tatil olur. En çok ve kolay bulaşacak yerler.
Çocuklar için bulaşıcılık seviyesi çok çok az deniyor ancak sıkıntı şu ki; Çoğumuz nasıl korunacağımızı bilmiyoruz daha doğrusu bazılarımızın okullarındaki şartlar çok kötü olduğu için tuvaletler b*k götürüyor bundan dolayı da insanlar nasıl korunabileceğini sorguluyor.

Son dakika.
Sağlık bakanı, MEB, turizm bakanı saat 16:30'da basın açıklaması yapıcak.

Son mesaj üzerinden anbean bilgi aktarımında bulunacağım isterseniz takip edebilirsin.

Çocuklar için bulaşıcılık seviyesi çok çok az deniyor ancak sıkıntı şu ki; Çoğumuz nasıl korunacağımızı bilmiyoruz daha doğrusu bazılarımızın okullarındaki şartlar çok kötü olduğu için tuvaletler b*k götürüyor bundan dolayı da insanlar nasıl korunabileceğini sorguluyor.
Çocuklar için hiç olsun ister bulaşma seviyesi, fark etmez, eğer çocuğu kalabalık bir alana sokarsan bulaşma ihtimali kesin bir şekilde artar. Ki çocukların bağışıklık sistemi o kadar dayanıklı değil, en ufak temasta (yüze) bu virüse yakalanabilirler. Kesinlikle belli bir süreye kadar tatil edilip, okulların dezenfekte edilmesi gerekiyor.

Geri
Yukarı