Türkiye'de internet neden bu kadar kötü?

Diyanete yapılan bütçe yardımı teknolojiye yapılmadığı için.

Diyanetin 2 yıllık bütçesi ile tüm ülkeye fiber çekilebilir.

Diyanete bu kadar çok sakladığım için kusura bakmayın, en varlıklı kurum olması beni delirtiyor.

t
Sebebi belli. Yapmak isteseler bal gibi de yaparlar işlerine gelmiyor. Adamlar en çok bozulma riski olan bakır kabloları kaldırmaya gayret göstermiyor birde bize güzel internet ve güzel fiyat vereceklerini hiç düşünmüyorum. Ben mesela 24Mbps kullanıyordum yetmedi 100Mbps kullanıyorum Turk Telekom'da. Öyle saçma sapan bir fiyat politikaları var ki Ev Telefonu abonesiysen 50 TL gibi bir indirim ile 100Mbps paketini alabiliyorsun ama yalın internet tercih edersen çok pahalıya denk geliyor. Sözleşmem bittikten sonra 30 TL daha fazla ödemeye başladım. Bunun sorumlusu cep telefonu kullanmayı yeni öğrenmiş morukların Türkiye'de teknoloji anlamında söz sahibi olması. Yoksa yapmaya yaparlar işlerine gelmiyor bunlara para tatlı geliyor. Sözde devletin firması ama en çok tekelleşen de firma da bu. Super Online'a geçmek istesem kendi modemimi kullanamayacağım. Turk Net buraya en fazla 16Mbps internet sağlıyor. Milletin yurt dışında ekonomik paket olarak aldığı giriş seviyesi paketleri benim gibi çoğu insan lüks olarak görüyor ve gereğinden fazla pahalı internet parası ödüyoruz.
turknette 16 max alıp turk telekomda nasıl 100 mbps kullanabiliyorsun.

Şu videoları izlemeni öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Turk Net'in altyapı sorgulamasında 16 Mbps gösteriyordu. 100 veya 75Mbps destekleseydi Turk Net'e geçecektim büyük ihtimalle.
benim turknetim de 40mbps gösteriyor ama ben turk telekomu aradıgımda onlar da 40 mbps alabileceğimi söylediler siz nasıl bu değerleri aldınız onu merak ediyorum turk telekom hipernet altyapım var.

Yeni konular

Geri
Yukarı