Türkiye'de internet neden bu kadar kötü?

pwleredal

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Soru açık. Neden çoğu şeyde olduğu gibi internet konusunda da berbatız? Aslında genel olarak teknolojik anlamda gerideyiz ama yine buna da şükür daha berbat olanlarda var ancak bence en kötü internet konusunda 176 ülkeden 102. yiz ve bence bu berbat bir durum. Fiber internet de denedim VDSL internet de. Sürekli bir ping sorunu. Ethernet belki sorunu çözüyor ancak mobil cihaza ne yapmalı? Koskoca ülkede bir tane altyapı sağlayıcısı var ve daha yıllar önce icat edilmiş fiber teknolojisi halen bir lüks ve büyükşehirlerde bulunuyor genelde. Normal bir şehirde çok nadir bulunuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soru açık. Neden çoğu şeyde olduğu gibi internet konusunda da berbatız? Aslında genel olarak teknolojik anlamda gerideyiz ama yine buna da şükür daha berbat olanlarda var ancak bence en kötü internet konusunda 176 ülkeden 102. yiz ve bence bu berbat bir durum. Fiber internet de denedim VDSL internet de. Sürekli bir ping sorunu. Ethernet belki sorunu çözüyor ancak mobil cihaza ne yapmalı? Koskoca ülkede bir tane altyapı sağlayıcısı var ve daha yıllar önce icat edilmiş fiber teknolojisi halen bir lüks ve büyükşehirlerde bulunuyor genelde. Normal bir şehirde çok nadir bulunuyor.

Bende bursada oturuyorum, bir tane fiber görmedim altyapıda merkezdeyim.

İstanbulda cadde üstünde oturuyorum bırakın fiberi alt yapıyı, şebeke bile yok :) Şebekeye uzağım diye cadde üstünde makisumum 16mbps kullanıyorum türkiye'de internet kötü değil, yok.

Altyapı yapılmıyor internete önem verilmiyor.

Vergilerimizin gittiği yeri sorgulamak lazım. Ülkede güzel şeyler yapılıyor bu yatsınamaz fakat ortalıkta görünmeyen ve israf edilen para çok fazla. İstanbul'un işlek yerlerinden birinde oturuyorum ve hala bakır altyapı kullanıyorum. Gerçekten acınacak halde bir ülkeyiz fakat sorun yok, onların doları varsa bizim Allahımız var.

Yatırım yapılmamış.

Yeni konular

Geri
Yukarı