Türkiye'de internet neden bu kadar kötü?

pwleredal

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Soru açık. Neden çoğu şeyde olduğu gibi internet konusunda da berbatız? Aslında genel olarak teknolojik anlamda gerideyiz ama yine buna da şükür daha berbat olanlarda var ancak bence en kötü internet konusunda 176 ülkeden 102. yiz ve bence bu berbat bir durum. Fiber internet de denedim VDSL internet de. Sürekli bir ping sorunu. Ethernet belki sorunu çözüyor ancak mobil cihaza ne yapmalı? Koskoca ülkede bir tane altyapı sağlayıcısı var ve daha yıllar önce icat edilmiş fiber teknolojisi halen bir lüks ve büyükşehirlerde bulunuyor genelde. Normal bir şehirde çok nadir bulunuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zihniyet bence. Eve gigabit altyapıyla birlikte “ne gerek var yauv” tepkisi geldi. Teknolojik olarak geri kalmış değiliz, Avrupa’ya olan kapımız sağ olsun talep olursa mis gibi de teknoloji akar. Zihniyet olarak geri kalmış bir ülkeyiz biz. Rönesans, reform aydınlanmalarını hiç yaşamayan ülkelerdeniz. Hiçbir Müslüman ülke yaşamadı. Hala 600-700’lerden kalma zihniyetle mücadele ediyoruz. Batı bu düşüncelerin kökünü 1800’lerde kuruttu bile.

Avrupalı insanlarla sohbet etmeye başlayın anlarsınız. Hatta uzak dogulularla. ABD ayrı, Amerikan halkı da aynı bizim gibi keriz. ABD’yi ABD yapan %5’lik küçük bir nüfus sadece.

Harbi ya. Game Pass var oyun indiremiyorum. Emülatör ile telefonumdan dışarıda bile oynarım belki diyorum, oda olmuyor internet hızından.

Yaklaşık 1 saattir telefonuma sadece 2.96 GB boyutunda bir dosya indirmeye çalışıyorum. İndirme hızı Max 500KB.

Geri
Yukarı