Türkiye’de Neden Bayıltarak Kurban Kesme Yok?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
C1 seviyede ingilizcem var makale okumak dışında bir kelimeye en son ne zaman baktığımı hatırlamıyorum bile. Benim orada yazdığımdan kitaba bakın lafını anlıyorsanız sizde bir sorun vardır. İnternete yazsın diyorsanız da internette sizin gibiler, o videoyu paylaşan gibiler böyle yanlış ya da boş konuştuğu için düzgün dini bilgi öğrenilmiyor kanımca.

Oradaki "adam" ibaresi zaten bahsettiğiniz olayı kastediyordu fakat fazla kapalı olmuş anlaşılan. Dini konularda güvendiğiniz birilerini edineceksiniz o zaman. Çünkü diyanet bile bazen yanlış şeyler söylüyor.

Örnek gösteriyorum C1 seviyede İngilizcem var yazıyorsunuz. "Zaten kitaplarda fazlasıyla uç durumlara kadar bahsediliyor. " yazıyorsunuz.

Siz söylediğimden bunu anladıysanız size söylenecek birşey yok.

Göz ardı et.

giphy.gif

Bayılan hayvanda kan dolaşımı devam ediyor diye biliyorum. Peki neden bayıltmıyor Müslümanlar? Hayvanın acı çekmesi hoşlarına mı gidiyor?
İğneleyici lafını es geçerek şunu söyleyeceğim. Bak hiç kimse acı çekmesini istemez kurbanın ama bil kural denen bir şey var. Uymak zorundasın. Yoksa çok yöntem var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hoca diye kendini tanıtan sahtekar insanların dediklerine inanıyorsanız sizlerin işi zor:dikkatli:

Onu bunu bilemem de. Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'na bile sahtekar diyorlar. Geçen videolarına baktım çoğu kişi sahtekar, din tüccarı gibi şeyler yazmış. Doğru mu yanlış mı? Bilemem lakin şüpheye düştüm izlemiyorum artık... İnsanların böyle konularda cahilliğini ortaya koyup biliyormuş gibi konuşmalarından nefret ediyorum, deli oluyorum.

Sen inanmaya devam et o zaman. Bu benim yorumum.
Ben ne o adama, ne de o adamın ve senin inandığınız şeylere inanıyorum. Ben diyorum ki bu adam bu cümleyi kurdu diye sahtekar ilan etmenizin amacı nedir ?

Onu bunu bilemem de. Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'na bile sahtekar diyorlar. Geçen videolarına baktım çoğu kişi sahtekar, din tüccarı gibi şeyler yazmış. Doğru mu yanlış mı? Bilemem lakin şüpheye düştüm izlemiyorum artık... İnsanların böyle konularda cahilliğini ortaya koyup biliyormuş gibi konuşmalarından nefret ediyorum, deli oluyorum.

Bir çoğu sahtekar insanlar. Para için insanları kandırıyorlar. Saflıklarını ve iyi niyetlerini kullanıyorlar. Uzak durmak en iyisidir. Bazı insanlar da inanıyor. Onlara da diyecek bir sözüm yok. Kendi hayatları.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı