Neden sevgilim yok?

Hocam, ben de 12 yaşındayım, bu yaşta ne sevgilisi benim, 15-16 yaşındaki kuzenimin bile sevgilisi yok.

"Neden sevgilim yok?"​

Neden acaba? Yaşın 13 olduğu için olabilir mi?
Sevgilisinin ona yemek pişirmesini (!), daha fazla dalga geçmeyelim.
Güzel kardeşim senin de yaşın daha çok küçük bu yüzden özellikle sana yazıyorum. Sizin yaşlarınızdaki çocuklar çok alıngan olur. Böyle davranarak ilerde çok daha büyük sorunlara sebep olabilirsin. Bu söylediklerimi diğer arkadaşlar da kendi üstlerine alabilirler. İnsanlarla özellikle çocuklarla bu şekilde dalga geçmenin kişi üzerinde çok olumsuz etkileri olabilir.
Güzel insanlar, kardeşimiz ile alay etmek yerine olması gerekeni söylemeniz onun için daha iyi olurdu. Şu an bir insanı üzdüğünüzün farkında değilsiniz sanırım. Gelişim çağındaki bir insan için sizin yaptığınız çok zarar verici bir durum.

Ben bir öğretmenim ve senin yaşında öğrencilerim oldu. Öğrencilerime evlatlarım diye seslendiğim için sana da böyle seslenmek istiyorum.

Evladım, insanlar olgunluk dönemine oluşuncaya kadar her şey gelip geçicidir. Doğru kararlar veremezler ve ileride bu durumlar onlara pişmanlık olarak geri yansır. Şu an vermen gereken en doğru karar henüz bir ilişki için yeterli olgunluğa ulaşmamış olman ve doğru zamanı beklemendir. O yaşlarda "sevgili" olarak edineceğin bir arkadaş, hiçbir zaman "sevgili" kavramını karşılayabilecek bir insan olamaz çünkü karşındaki insan da olgun bir birey değildir.
Benim ilk ve tek ilişkim 21 yaşımdayken olmuştu. 4 yıllık bir ilişkim var ve hayırlısıysa seneye evlenmeyi planlıyoruz. Eğer geçmişinin tertemiz ve geleceğinin de berrak olmasını istiyorsan önerime kulak ver.
Çok güzel yazmışsınız hocam ellerinize sağlık.

Bu kadar önemsemeyin hocam, bu konulara çok taktım zamanında ve zerre yararı olmadı. Şu mantıkla düşünün şey derler ya sen işini iyi yap paranı kazanırsın elbet. Siz hayatınızı yaşayın elbet sizi seven birisi çıkar.

Arkadaş ergenlik döneminde anlaşılan çevre faktörü de var tabii. Ama ben senin yaşındayken aklımdan hiç öyle şeyler geçmiyordu sevgili yapan 3-5 kişiyi görünce ilerde evlenseler ''kız diyecek tuz adam diyecek buz'' diyorum kendine ne zaman adam gibi bir mesleğin olacak o zaman gireceksin o işlere.

Yeni konular

Geri
Yukarı