Türkiye’de Neden Bayıltarak Kurban Kesme Yok?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence Kuran mealinden kendimiz bakalım. Sonuçta Kuran tüm zamanların kitabı. Kuran'da her şeyin yazması lazım. Elektrik ve darbe kurban kesim şekilleri hakkında detaylı bilgiler bulabiliriz.

“Biz, büyükbaş hayvanları da sizin için Allah’ın (dininin) işaretlerinden (kurban) kıldık. Onlarda sizin için hayır vardır. Şu hâlde onlar, ayakları üzerine dururken üzerlerine Allah’ın ismini anınız (ve kurban ediniz). Yan üstü yere düştüklerinde ise, artık (canı çıktığında) onlardan hem kendiniz yiyin hem de ihtiyacını gizleyen/gizlemeyen fakirlere yedirin. İşte bu hayvanları biz, şükredesiniz diye sizin istifadenize verdik.” (Hac 22/36)

Bu ayet altında hayvan bayıltmak veya elektrik şoku ile hayvanı etkisiz hale getirmek, hayvanın ayakları üzerinde durmasını engelleyeceği için canlı kesilmesi doğrudur.

“Biz, büyükbaş hayvanları da sizin için Allah’ın (dininin) işaretlerinden (kurban) kıldık. Onlarda sizin için hayır vardır. Şu hâlde onlar, ayakları üzerine dururken üzerlerine Allah’ın ismini anınız (ve kurban ediniz). Yan üstü yere düştüklerinde ise, artık (canı çıktığında) onlardan hem kendiniz yiyin hem de ihtiyacını gizleyen/gizlemeyen fakirlere yedirin. İşte bu hayvanları biz, şükredesiniz diye sizin istifadenize verdik.” (Hac 22/36)

Bu ayet altında hayvan bayıltmak veya elektrik şoku ile hayvanı etkisiz hale getirmek, hayvanın ayakları üzerinde durmasını engelleyeceği için canlı kesilmesi doğrudur.
Yazdığınıza göre hayvanları yatırmadan ayakta mı kesmemiz gerekiyor? Ben mi öyle anladım?
Ülkece yanlış mı kesiyoruz? [emoji23] [emoji23].

Son düzenleme:

Size ne demiştim her şey Kuran'da yazılı işte cevabı kendimiz bulduk. Sahte din hocalarına gerek yok. Kurbanı ayakta bıçakla kesecez.

Ben arayamaya üşenmiştim. Arayıp bulmuşsunuz, tebrik ederim.

Yazdığınızda göre hayvanları yatırmadan ayakta mı kesmemiz gerekiyor? Ben mi öyle anladım?
Ülkece yanlış mı kesiyoruz? [emoji23] [emoji23].

Hocam siz öyle anlamışsınız. Hayvanı ayakları üzerinde durması engelleyeceği için diyor. Ayakta kesilir diye bir şey demiyor...

Bayılan hayvanda kan dolaşımı devam ediyor diye biliyorum. Peki neden bayıltmıyor Müslümanlar? Hayvanın acı çekmesi hoşlarına mı gidiyor?
Çok yanlış sormuşsunuz, bilerek böyle yazmışsınız. Siz Türkiye'nin sadist olduğunu düşünüyorsanız kendinize saklayın. Bu konuyu açmanız bence saçma. Ben böyle yazsam bazı insanların hoşuna gider mi?
"Neden Hristiyanlar 'tanrılarının' müjdelediği peygambere ve dine inanmıyorlar? Onlar 'tanrıları' yalancı ve onlar akılsız gibi buna inanıyorlar ama niye?" Mesela bu eğer Hristiyansanız hoşunuza gitmez. Çünkü bozulmuş dininden ayrılamazsın. Sonuçta inanman gereken bir değil bir sürü seçenek var. Bu yüzden Kur'an-ı Kerim şuan var ve bozulmamış haliyle duruyor. Hayvan ölse bile onun için bir yok oluş mu sence? Böyle düşünüyor isen muhtemelen ateistsin. Ölüm yok oluş olsaydı, tamam. Fakat onların bedeni olmasa bile ruhu var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı