Türkiye'de son 10 yılda gördüğünüz gelişmeler

Yav, kardeşim Türkiye'de gelişme lafına çok komik yazan zihniyetler bir şey demiyorum.
Evet illaki kötü yanları var ülkemizin ama iyi yanı yok demek değil bu. 😠
Sağlık sistemi süper, başka hiç bir devlet de böyle sistem yok bütün hastahaneler özel kurumdur.
Sanayi, askeri, sağlık ve altyapı bakamından gelişmeler var. ☺
Umarım dövizde yakında gelişenler kısmına girer. 😕

Evde kalmayı unutmayalım.

Son düzenleme:
Valla yol da yapsan köprü de yapsan millet günün sonunda cebindeki paraya bakar. Hiçbir şey yapılmadı diyemeyiz. Yollar, köprüler, savunma sanayi vs önemli işler yapıldı. Ama insanların büyük çoğunluğu işsiz ve önemli kısmı da yardımla vs yaşamaya çalışıyor. Birçoğunun gelecekten umudu yok. Yanlış ekonomi politikaları insanları fakirleştirdi.

2009 Yılı Bütçe Değerleri ve Gerçekleşenler:

Planlanan Gider:259.156 Milyon TL (259.156.000.000 TL)
Planlanan Gelir:248.758 Milyon TL
Planlanan Bütçe Dengesi (Gelir - Gider):-17.432 Milyon TL

Gerçekleşen değerler ise şöyle:
Gider:268.219 Milyon TL
Gelir:215.458 Milyon TL
Denge:-52.761 Milyon TL

Şimdi 2019 Sonuçlarına Bakalım
Gerçekleşen Değerler:

Giderler:960.976 Milyon TL
Faiz Giderleri Hariç Giderler:843.659 Milyon TL
Gelirler:880.359 Milyon TL
Denge:-80.616 Milyon TL
Faiz Hariç Denge:36.701 Milyon TL

Sadece bu sonuçlara bakıldığında 10 yılda giderlerin 3,5 kat arttığı, gelirlerin ise 4 kat arttığı görüldüğü halde bütçe açığının sadece 1,5 kat arttığı (faiz ödemeleri dahilken) görülmüştür.

Kaynak: Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı

Son düzenleme:
Ben çok şey gördüm:
-Yol.
-Köprü.
-Daha çok yol.
-Daha çok köprü.

Vergiler arttı, TL değersizleşti, adalet... Pek bir şey gelişmemiş yollar köprüler dışında.

Yav, kardeşim Türkiye'de gelişme lafına çok komik yazan zihniyetler bir şey demiyorum.
Evet illaki kötü yanları var ülkemizin ama iyi yanı yok demek değil bu. 😠
Sağlık sistemi süper, başka hiçbir devlet de böyle sistem yok bütün hastahaneler özel kurumdur.
Sanayi, askeri, sağlık ve altyapı bakamından gelişmeler var. ☺
Umarım dövizde yakında gelişenler kısmına girer. 😕

Evde kalmayı unutmayalım.

Ülkenin sosyla devlet olması bir gelişme değil, hep böyleydi. Sadece kapitalist Amerika'yı baz alarak başka ülkelerde böyle sistem yok demeyin lütfen.

Son 10 yılda artan akıllı telefonlar ve sosyal medyanın günden güne büyümesi sebebiyle yazılı ve görsel medyanın, birleşik mağazaların artması sebebiyle yerel bakkallara ilginin eridiğini; spor salonlarına, nargile kafelere, zincir restoranlar yerine butik restoranlara ilginin arttığını gözlemledim diyebilirim.

Konuya katılmak zorunda değilsin.
Yazdığım şeyi anlamadın değil mi? 😄 Sonuna kadar okursan aslında seni desteklediğimi fark edersin. Yine fark etmezsen açıklamasını yaparım.

Yeni konular

Geri
Yukarı