Türkiye'de tarantula beslemek neden yasak?

Bir arkadaşım var, hayvan besliyor. Tarantulası, 2 tane geckosu ve dahası var. Gayet de besliyor, yasak olsa da nasıl tespit edilecek ki?

Aslında tam olarak yasak değil. Devlete hayvanat bahçesi belgesi gibi bir şey var. Eğer o belgeyi devletten satın alırsan vahşi / tropikal olarak geçen hayvanları besleyebiliyorsunuz. Çeşitlerine göre hayvan sayısı ve türü artıyor.

Tarantula beslemek istiyordum, Google'da biraz araştırma yaptım ama gördüm ki tarantula beslemek Türkiye'de yasakmış.
Neden yasak, bilenler var mı?

Dostum bence besleyeceksen besleme. Bir bakıyorsun hayvan kafeste yok! Ne yapacaksın o zaman hayvan koruma arasan ceza verirler alırlar örümceği.

Bir arkadaşım var, hayvan besliyor. Tarantulası, 2 tane geckosu ve dahası var. Gayet de besliyor, yasak olsa da nasıl tespit edilecek ki?
Insta'da 1 fotoğraf paylaşması ile, YouTube'dan bir video paylaştığı anda, Discord'dan hakkında konuştuğu anda evini basıyorlar. Şimdi senin bunu yazman biraz sıkıntı olabilir.
Videosunda öyle bir şeyden bahsediyordu. Hatta dediğim gibi Elraen'i ısırıyordu ama sıkıntı çıkmıyordu.
Tarantula besliyorsanız illa ısırılcaksınız. Ki başlangıç için bu kadar korkuyorsanız birazcık daha pasif türlere gidebilirsiniz. Zehri ölümcül olan sadece çok az bir tür var. Doktora gidersiniz merhem yazar biter.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı