Tarantula Beslemek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Başlıkta da belirttiğim gibi Tarantula beslemek istiyorum. Acaba nereden güvenilir şekilde alabilirim. İnternet üzerinden güvenilir şekilde alabilir miyim? Bütçem Tarantula için 50-100 TL arası. Peki kafesi nereden almalıyım kafes için belli bir bütçem yok, önerirseniz sevinirim.
Konu eski ama arıyorsan yardımcı olabilirim. 2 yıldır sürüngen ve egzotik canlılar besliyorum.

1498703514585.jpg
benim kerata [emoji4]

Yeryüzünde ki tüm tarantulalar zehirlidir ama hepsinin bi zehir derecesi vardır. Mesela az zehirli ve sakin olan Brachypelma smithi ısırsa baş ağrısı ve kusma yapar. Doktora gitmeye dahi gerek yoktur. Tabi arı ya alerjisi olan bazı insanlar var. Onlara önermem ölüme kadar gider. Ama bazı türler vardır. Hobide CC olarak geçer gerçekten acı verici ve doktor müdahelesi gerektiren ısırığı vardır. Bence isirmalarindan daha kötü şey bombalama yapmaları. Bombalama tarantulanin bacaklarını arka tarafındaki killara sürerek onların size batmasına ve müthiş bir kaşıntı yapmasına neden olur. Tarantula beslemek zor iştir gerek yemi gerek nem ayarları ama bunların hepsi bir kabuk atışını görünce güzel geliyor.

Başka hayvan bulamadınız mı?
Bunlar çok tehlikeli.
Aslan besleyebilirsiniz, en azından zehirlemez.(!)

Yeryüzünde ki tüm tarantulalar zehirlidir ama hepsinin bi zehir derecesi vardır. Mesela az zehirli ve sakin olan Brachypelma smithi ısırsa baş ağrısı ve kusma yapar. Doktora gitmeye dahi gerek yoktur. Tabi arı ya alerjisi olan bazı insanlar var. Onlara önermem ölüme kadar gider. Ama bazı türler vardır. Hobide CC olarak geçer gerçekten acı verici ve doktor müdahelesi gerektiren ısırığı vardır. Bence isirmalarindan daha kötü şey bombalama yapmaları. Bombalama tarantulanin bacaklarını arka tarafındaki killara sürerek onların size batmasına ve müthiş bir kaşıntı yapmasına neden olur. Tarantula beslemek zor iştir gerek yemi gerek nem ayarları ama bunların hepsi bir kabuk atışını görünce güzel geliyor.

Üstte adı geçen örümceğe baktımda aklıma şu soru geldi: Bunu elimize alıp sevebilir miyiz? :)

Üstte adı geçen örümceğe baktımda aklıma şu soru geldi: Bunu elimize alıp sevebilir miyiz? :)
Ele alma işi hobide handling diye geçiyor. Ben sadece sakin türleri aldım onlarıda mecburiyetten aldım zaten. Youtube a tarantula handling yazarsanız yüzlerce video çıkar. Ele alıp sevmeye gelince tabikide minnoş gel kızım diyerek kafasını okşayamayız:)

Eklemek istediğim bişey daha var. Bu canlılar gerçek canlı böcek yer. Evimizde yemleri için unkurdu yetiştiriyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı