Türkiye'de teşekkür kültürünün olmaması

Milletçe yozlaşıyoruz. Bunu o değil, bu değil hepimiz yapıyoruz. Kimse kendini aradan sıyırmasın. :)

Kültürün etkisini kaybetmesinden sebep, Türk müyüm Arap mı yoksa amerikan mıyım bilemiyorum, tabelalara baktığımızda bu üç milletin de izlerini görüyoruz zaten. Ha, olur da eğer bu kültürü çok merak ediyorsanız (o eski Türk kültürünü) Anadolu köylerinde hala düzgün insanlar bulunuyor.

Bir dükkan sahibi olarak bu konuşma, teşekkürler gibi şeyleri hep ben başlatıyorum ama %90 karşılık bile alamıyorum.

Şimdi çoğunlukla yaptığınız birçok şeyin yanlış anlaşılma ihtimalini de düşünüyorlar.
Mesela böyle dedim ama yanlış anlaşılır mı? Ya da tepkisi ne olur tarafı da var.

Bir dükkan sahibi olarak bu konuşma, teşekkürler gibi şeyleri hep ben başlatıyorum ama %90 karşılık bile alamıyorum.

Şimdi çoğunlukla yaptığınız birçok şeyin yanlış anlaşılma ihtimalini de düşünüyorlar.
Mesela böyle dedim ama yanlış anlaşılır mı? Ya da tepkisi ne olur tarafı da var.

Evet bu da maalesef yine Türk halkından dolayı yani bizden dolayı kaynaklanıyor.

Son zamanda değişen çevreden ve ülkede olan olaylardan kaynaklı biraz da bu.

Mesela önceden sokakta gördüğün çocuklara abur cubur versen amacının çocuğu sevindirmek olduğu anlaşılırdı. Şimdi öyle bir durumda ailesi yanında olsa bile şüpheleniyor çünkü daha önceden yapılan şeyleri haber olarak izlemiş oluyorlar.

Teşekkür ya da iltifat etmenin yanlış anlaşılabileceği bir toplum... Medya çok sağ olsun.

Ülkemizde ki medya bir olayı o kadar abartıyor ki sanırsınız kıyamet kopmuş. Yapılan olayı haber olarak sun, ondan sonra insanlara dikkatli olmalarını söyle yeter. İnsanlar bu yüzden çok tedirgin oluyorlar.Ne yazık ki bu ülkede 2010 yılından sonra çok şey ters gitti, çok şey kötü anlamda değişti. Biz böyle insanlar değildik...

Ülkemizde ki medya bir olayı o kadar abartıyor ki sanırsınız kıyamet kopmuş. Yapılan olayı haber olarak sun, ondan sonra insanlara dikkatli olmalarını söyle yeter. İnsanlar bu yüzden çok tedirgin oluyorlar.Ne yazık ki bu ülkede 2010 yılından sonra çok şey ters gitti, çok şey kötü anlamda değişti. Biz böyle insanlar değildik...
Ben server'a 2004'de giriş yaptım, pek güzel geçmedi gerisi zaten.

Geri
Yukarı