Türkiye'de tüfek nasıl satın alınır?

Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 5 5600

zotac rtx 3060 12gb oc edition

crucial 500gb m.2 ssd
Meslek
Öğrenci
Genel olarak silahlara ilgiyim ve bir silah satın almak istiyorum fakat bu konuda ne yapmam gerektiğini, yıllık vergisi olup olmadığını ve hangi tür silahların satın alınabilir olduğunu bilmiyorum. Aklımdaki tüfek modelleri ise SİG 553, İMİ Galil SAR, H&K 33e, H&K G3 şeklinde. Bu tüfekleri Türkiye'de satın alabileceğim bir mağaza vs. var mı? Özetle bu tarz saldırı tüfekleri satın alınabiliyor mu? Alınıyorsa nereden alınıyor?

Genel olarak silahlara ilgiyim ve bir silah satın almak istiyorum fakat bu konuda ne yapmam gerektiğini, yıllık vergisi olup olmadığını ve hangi tür silahların satın alınabilir olduğunu bilmiyorum. Aklımdaki tüfek modelleri ise sig 553,imi galil SAR, h&k 33e, h&k G3 şeklinde. Bu tüfekleri Türkiye'de satın alabileceğim bir mağaza vs. var mı? Özetle bu tarz saldırı tüfekleri satın alınabiliyor mu? Alınıyorsa nereden alınıyor?

Alınamaz. Askeri tüfek satışı yasak. Anca av tüfeği alırsın.

Av tüfeği olarak ne önerebilirsiniz? Ya da tabanca olarak istediğimiz tabancaları almakta özgür müyüz?

Genel olarak silahlara ilgiyim ve bir silah satın almak istiyorum fakat bu konuda ne yapmam gerektiğini, yıllık vergisi olup olmadığını ve hangi tür silahların satın alınabilir olduğunu bilmiyorum. Aklımdaki tüfek modelleri ise SİG 553, İMİ Galil SAR, H&K 33e, H&K G3 şeklinde. Bu tüfekleri Türkiye'de satın alabileceğim bir mağaza vs. var mı? Özetle bu tarz saldırı tüfekleri satın alınabiliyor mu? Alınıyorsa nereden alınıyor?
Orduda bulunmuş kişilerin silah taşıma izni oluyor yaş kaç sizin?

Türkiyede her türlü askeri tüfeklerin satışı yasak. Kaldı ki askeri tüfekleri MKE üretiyor TSK'ya teslim ediyor piyasaya verilmiyor veya devlet yine kendi satın alıyor. Ama tüfek ruhsatı almak tabanca ruhsatı almaktan daha kolay. Ancak yivsiz av tüfeği alabilirsin.

M16 görünümlü yivsiz tüfek alabilirsiniz. Ama gerçekten ihtiyacınız varsa alın bireysel silahlanmayı doğru bulmuyorum. Ülkenin polisi askeri jandarması var zaten. Hobi amaçlı alıyorsanız burası soracağınız son yer olurdu büyük ihtimal çünkü internet üzerinde o kadar çok kaynak var ki bu konu ile alakalı onlara bakmadan buraya yazmanız yanlış olmuş bence.

Geri
Yukarı