Türkiye’de Windows 7 kullanım oranı %26

Windows 10 öyle düşük sistem gereksinimli fakat 2 GB RAM gibi düşük sistemlere kurunca sıfır performans veriyor. Netbooklara kurulduğunda Chrome çok yavaş açılıyordu.

İki yıl önce desteği kesilen ve artık miladını doldurmuş olan Windows 7 işletim sisteminin Türkiye'de kullanım oranı halen %26 civarlarında.

Eki Görüntüle 1361918

İnsanlar neden güncel bir işletim sistemine geçmemek için bu kadar direniyor?

%26 kişisel kullanıcı olduğunu düşünmüyorum, çünkü çoğu iş yeri ve çoğu fabrika sistemlerini güncellemiyor.

Windows 10 öyle düşük sistem gereksinimli fakat 2 GB RAM gibi düşük sistemlere kurunca sıfır performans veriyor. Netbooklara kurulduğunda Chrome çok yavaş açılıyordu.
Bence Windows 10'un şuan ki sistem gereksinimleri ilk versiyonları için geçerli. Güncel versiyonları için 4gb ram ve SSD şart.

Okullarda da kullanılıyor. Çoğu sınıf bilgisayarı W7. Eski akıllı tahtalar da W7. Ama seneye düşer diye düşünüyorum. Çoğu kişi yavaş yavaş yenilemeye başladı.

Maalesef sistemsel durumlar çoğu kişide yeterli bir sistem yok sistemi Win 10 ile rahatça kullanabilecek kişiler bile WEin7 kullanıyor ve Kamu kurumlarındaki PC`lerin çoğu Win7.

Yeni konular

Geri
Yukarı