Türkiye’de Windows 7 kullanım oranı %26

@Polorchen Ben onu örnek olsun diye attım Microsoftun kendi sitesi diye. 1 GB RAM kullanan kaç bilgisayar var zaten şu an? Sadece o kadar yüksek olmadığını göstermek istemiştim.

Windows 11 bu kadar yokuşa süren, ayrıntılar getirmeseydi. Yeni sistem anında 1 numara olurdu.
Ama her bilgisayar yükseltmeye uygun yeterliliğe sahip olmayınca,
mecburen eskisine devam ediliyor.
Ben mesela; evimde 2 masaüstü ve bir dizüstüne zamanında satın alarak.
XP Home Edition, Windows 7 Ultimate alıp kurdum. Sonra Windows 10 de hediye geldi.
Ama 11'e hiçbirinde uyumlu çıkmadığım için artık daha öteye gidiş bitti.
Tek çözüm var, o da; uygun donanımsal yeterliğe sahip yeni PC'ler almak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarcıların 5-6 yıllık sisteme bile Windows 7 çakmasından olabilir :D. Onun dışında UEFI güncel bir sisteme bile Windows 7 kurmak isteyip oyun oynamak isteyen tayfa var. Son olarak Windows 8.1 tasarımını sevmeyip Windows 7 kullananlar.
Bir de Windows 7 kullananlar hemen Windows 8.1'i es geçip Windows 10 yorumu yapmışlar. Arada Windows 8.1 de var, yani 7'de kalmanız zorunlu değil. 8.1 de gayet stabil.

İki yıl önce desteği kesilen ve artık miladını doldurmuş olan Windows 7 işletim sisteminin Türkiye’de kullanım oranı halen %26 civarlarında.

Eki Görüntüle 1361918

İnsanlar neden güncel bir işletim sistemine geçmemek için bu kadar direniyor?
Peki bunun dünya genelinde kullanım oranlarını görebilir miyiz? :) varsa onu da paylaşabilir misin?

Peki bunun dünya genelinde kullanım oranlarını görebilir miyiz? :) varsa onu da paylaşabilir misin?
1650119970744.png

Eki Görüntüle 1361941@Ecmel Sistem gereksinimleri cidden çok düşük. Bana kalırsa üüşengeçlikten başka bir şey değil. Yükseltmeye uğraşmak istemiyor kimse.
2 GB RAM ile 64 bit Windows 10 kullanabileceğinize inanıyor musunuz? Ben 4 GB RAM ile Windows 10 kullanıyordum bir ara. Boşta %50 bellek kullanımı vardı.

Geri
Yukarı