Türkiye'de yaşamak çok zor

Arkadaşlar uzun süredir düşünüyorum. Türkiye neden böyle oldu bir an yükselmişken böyle ekonomisi yerlerde neden? Bir yurt dışındaki çocukların yaşadıkları hayata bak bir de bizimkine. Biz ortalama bir PC almak için 2 sene çalısıyoruz onlar 1-2 ay çalışıp alıyorlar. Adalet nerede? Ben çok kıskanıyorum bu dayılarında ekonomi çok iyi demesinden de bıktım. Bize ziyan ettikleri bu gençlik haram olsun hakkım helal olmasın bizim de hakkımız son model araçlara binmek, son model telefonlarla fotograf çekilmek. Hakkım helal olmasın gerçekten.

Maalesef din zounluluga var gibi bir şey ülkede :D ülke zaten din ile yönetiliyor şu an din kardeşimiz diyerek kendimizi unutmaya başladık.

Kendinizi başkaları ile kıyaslamayın, yok o hayata benden 0/10 ileride başlıyor adalet mi bu demeyin. Siz sizsiniz. Dolayısıyla böyle kendinizi üzmek yerine bir şeyler yapmaya çalışın. Kabul ediyorum ülkemizin bulunduğu durum iyi değil fakat bu oturup hiçbir şey yapmamak değildir.

Maaşa yılda 1 ama her şeye günlük zam geliyor, geleceğimi düşünmeyi bıraktım her gün kuru ekmek yiyorum.

Cidden yazıklar olsun Orta Doğu ülkesi olarak tanınmaya başlandık. Yabancılar tarafından çoktan Arap diye çağrılmaya başlandık bile. Siz Müslümanım diye kendinizi kandırın Avrupada ki insanlar sizden daha çok Müslüman , neye saygı duyacaklarını daha iyi biliyorlar. Az önce bir video izledim. Antalyada suriyeliler yoldan geçen kızları taciz edip ellemeye çalışıyolar. İnanın o kadar utandım ki bunlara kardeşim diyenlerinde dedirtenlerinde ............

Geri
Yukarı