Türkiye'de yazılım konusunda ne tür işçiler aranıyor?

Kalim_x

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Dostlar, 2 yıllık bilgisayar programcılığından mezun olmak üzereyim. Hayalim 4 yıllığa da uzatmak fakat bu 2 yıllık diploma ile de bir iş deneyimi yaşamak istiyorum. Fakat Türkiye'de yazılım konusunda ne tür, hangi alanda işçiler arandığını tam bilmiyorum. Eğer bilirsem bu yaz kendimi o alanda geliştireceğim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

4 yıllık okumanın çok da bir esprisi yok iyi bir üni olmadığı sürece.Üninin sağladığı erasmus,network vs. yoksa yazılımı kendin daha iyi öğreniyorsun.

4 yıllık okumanın çok da bir esprisi yok iyi bir üniversite olmadığı sürece. Üninin sağladığı Erasmus, network vs. yoksa yazılımı kendin daha iyi öğreniyorsun.

Katılıyorum. 4 yıllık tutturursam keyfine okuyacağım. Yoksa dediğinizi anlıyorum. Fakat bana, Türkiye'deki yazılımcıların çoğunlukla hangi alanda iş yaptığının bilgisi lazım.

Katılıyorum. 4 yıllık tutturursam keyfine okuyacağım. Yoksa dediğinizi anlıyorum. Fakat bana, Türkiye'deki yazılımcıların çoğunlukla hangi alanda iş yaptığının bilgisi lazım.
Web ve mobile developer(özellikle) trendyol gibi firmaların ıtsinde çalışırsan iyi para alırsın ama çok da çalışırsın.

Web ve Mobile developer(özellikle) Trendyol gibi firmaların ıtsinde çalışırsan iyi para alırsın ama çok da çalışırsın.

Anladım teşekkürler. Şimdi düşününce dediğiniz mantıklı. Etraf Online mağaza ve bankacılık uygulamalarıyla doldu. Bu yönde yazılımcılar aranacaktır. Sanırım Flutter ve Python web araçları bana yardımcı olacaktır. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

4 yıllık okumanın çok da bir esprisi yok iyi bir üni olmadığı sürece.Üninin sağladığı erasmus,network vs. yoksa yazılımı kendin daha iyi öğreniyorsun.
Kişisel gelişim olarak katılsam bile işe giriş konusunda kesinlikle katılmıyorum. Geçen yaz mezun oldum ve 1 senedir iş arıyorum. Çoğu yerin kapısından mühendis olamadığım için döndüm.

Kişisel gelişim olarak katılsam bile işe giriş konusunda kesinlikle katılmıyorum. Geçen yaz mezun oldum ve 1 senedir iş arıyorum. Çoğu yerin kapısından mühendis olamadığım için döndüm.

Yonetim bilişim sistemleri mezunlarına da aynı muameleyi yapiyorlar mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı