Türkiye'deki en iyi insanlardan biri

Durum bu bile olsa insanların temel ihtiyaçlarını bile karşılayamacağı bir konumda bırakılmalarına söylenecek bir şey zaten yok, birkaç bin kişilik azınlık için hayatını heba eden milyarlar durumu var ortada şu anda.
Sorun bu işte, tam olarak bu.

Artık devir değişti, herkes okuyor ancak bir o kadar da şu anki imkanlara sahip olamayan (imkanı olup da okumayan aptalların kafalarını duvarlara vuracakları günler de gelecektir) ama kafası zehir gibi olanlar ayak işlerinde heba oldu... Bunların tek suçları fakir doğmalarıydı, zeki olsalar bile okutulmuyorlardı çünkü eve getirilmesi gereken, hayatta kalınması için kazanılması gereken paralar vardı.

İşte birkaç nesil böyle yok olup gitti. Aralarından sıyrılanlar iyi yerlere gitti. Okuyan, iyi meslek sahibi olan kral olsun, okumayan sürünsün, pis işler yapsın, 3 kuruş kazanıp ancak nefes alabilsin diye düşünenler çok. Bazılarının da tuzu kuru olduğundan işleri bozulmadığı sürece bu adaletsizliğe boyun eğerek her şeyinden faydalanıyorlar, ortamlarda, sosyal platformlarda da duyarcı kesiliyorlar başa.

Ben yokluğu da, varlığı da görmüş bir insan olarak kendimi bir şekilde bu saçma sistemden kurtarabilidim. Ha tabii ki her şey verilen emekle, çekilen acıyla orantılı. Her cefanın bir sefası, her sefanın da bir cefası oluyor zamanı gelince.

Emekçiyi şöyle özetlerim ben. 50 birim iş yapar, 2 birim kazanır, patronuna da 100 birim kazandırır...

Son düzenleme:
Sorun bu işte, tam olarak bu.

Artık devir değişti, herkes okuyor ancak bir o kadar da şu anki imkanlara sahip olamayan (imkanı olupş da okumayan aptalların kafalarını duvarlara vuracakları günler de gelecektir) ama kafası zehir gibi olanlar ayak işlerinde heba oldu... Bunların tek suçları fakir doğmalarıydı, zeki olsalar bile okutulmuyorlardı çünkü eve getirilmesi gereken, hayatta kalınması için kazanılması gereken paralar vardı.

İşte birkaç nesil böyle yok olup gitti. Aralarından sıyrılanlar iyi yerlere gitti. Okuyan, iyi meslek sahibi olan kral olsun, okumayan sürünsün, pis işler yapsın, 3 kuruş kazanıp ancak nefes alabilsin diye düşünenler çok. İşte bazılarının da tuzu kuru olduğundan işleri bozulmadığı sürece bu adaletsizliğe boyun eğerek her şeyinden faydalanıyorlar.

Emekçiyi şöyle özetlerim ben. 50 birim iş yapar, 2 birim kazanır, patronuna da 100 birim kazandırır...
Jira abi. Devlet bize bir şey kazandırmıyorsa biz neden devlete çalışıyoruz?

Geri
Yukarı