Türkiye'deki en iyi teknoloji kanalı hangisi?

Biraz da kitleyle alakalı olan bir durum bu bence. Şöyle ki mesela ces 2019 fuarında Intel standında işlemci GHz rekoru yapılıyordu. 7 GHz'lere kadar çıkılmıştı sıvı azot soğutmayla. Bu teknolojinin gerçekten ne kadar ileriye doğru gittiğinin net bir şekilde kanıtı. Ben aşırı ilgilenmiştim çok da ilgimi çekti. Videoyu izledikten sonra yorumlara da bakarım hep ve bu videonun yorumlarına baktığımda gerçekten o kadar şaşırdım ki. Yorumların geneli şu şekilde: Bizde nerede o para?
Abi 3000 TL ile monitör dahil sistem toplar mısın?
Benim sistemim yok Allah herkese nasip etsin.
Dolar düşer mi?
Bana bilgisayar hediye eder misin bilgisayarım çok eski. Bunun altına yazılan yorumlar da şöyle; senin yine bilgisayarın var benim o da yok.
Yani demem o ki adam orada hız konuşturuyor teknoloji konuşturuyor ama bunu algılayacak insan çok az. Sürekli bir fiyat sorgusu var her yerde, bütün yorumlarda. Yanlış anlamayın tabii ki önemli bir konu fiyat bunu yazan insanları da aşağılamıyorum kesinlikle. Örneğin benim de çok iyi bir sistem alacak bir param yok. Ancak bu tarz ilginç, gelişme gösteren videoları da bu kafayla izlemiyorum. Belki de anket açsanız en düşük fiyatlı sistem toplayan kanal daha çok oy alacaktır. Yani kitle böyle olmuş durumda. Senin alacak durumun yok diye adamlar neden NVIDIA titan RTX’li AMD Threadripper içeren 128 GB RAM'li 5 TB SSD’si olan sistem toplamasın ki?
Bana göre ise en iyi kanal daha doğrusu en faydalı kanal Technopat. Gerçekten samimiyetimle söylüyorum bunu. Siz bile görüyorsunuzdur donanımsal bir sıkıntı çıktığında foruma yazıp anında Recep Baltaş ve Ali Güngör ikilisinden bir video geliyor yorumlara adamların değinmediği konu yok neredeyse. 1 ay önce laptopuma SSD aldım kopyalama işlemini Technopat'ın 5 sene önce çektiği video sayesinde yaptım. Sürekli güncel işime yarayan bilgiler olduğu için Technopat diyorum.

Forumlarında yer alan konulara bakmak, kullanıcılara destek olmaya çalışmak konusunda technopat ailesini iyi buluyorum.
Onun dışında youtube üzerinde samimiyet ve objektiflik olarak teknoseyir beğendiğim bir kanal.

Göreceli.

Elektrik elektronik > Nejdat Delioğlu
Teknolojik aletler ve haberler > DH
Bilgisayar donanımları devre elemanları ve detaylı çalışma prensibi > Teknik Takip
Bilgisayar toplama > Technopat
Oyun dünyası > Multiplayer
Ev, uluslararası olaylar, araba ve dekorasyon > Barış Özcan
Telefon > ShiftDelete
Sinema > Filmler ve filimler (ilgili teknolojik durumlar ve haberler)

Yeni konular

Geri
Yukarı