Türkiye'deki ilk Covid-19 Ölümü

Bakın karantinaya alınan bireyler birbirlerinden tamamen ayrı odalarda ve izole olmalılar..Ben size karantinadan kaçmayı savunmuyorum ben bu eylemin arkasında olabilecek potansiyel psikolojiyi açıklıyorum.

Can diyorsunuz fakat karantinaya alınanların canı hakkında empati yeteneğinizi kullanmıyorsunuz ve daha kötüsü ben bu empatiyi kurduğumda bana karşı saldırgan yorumlarda bulunuyorsunuz. Elbette gerekirse zor kullanılarak bu insanlar izole edilmeli toplumdan, en azından sağlıklı oldukları kesinleşene kadar. Fakat bu demek değildir ki onları hastalıklı çiftlik hayvanları gibi bir arada ölüme terkedebilirsiniz, steril ve kapalı bir ortam bu insanların bu durumdaki en temel insani hakkıdır.

Edit: He bu olayların arkasında başka sebepler varsa(odaların lüks olmaması vs) o halde Çin'in yaptığı gibi silah zoruyla kafalarına akıl sokulabilir insanların.

Güzel kardeşim, ben senin siyaset karıştırmana kızdım, karantinaya alınanlar konusunda yeterince bilgi sahibi olmadığını düşünüyorum, neyse zor zamanlar uzatmanın anlamı yok.

Sana bir garezim de yok. Kırdımsa affola.
İyi forumlar.

Bu konuyu da siyasete çekmeyin, adamın görevi hekimlik ve bu işi de hakkıyla yapıyor, bunun siyasetle değil yaptığı işe olan saygısıyla alakası var.
Konu ister istemez siyasete gidiyor yapacak birşey yok.
Çin'de kaç tane siyasetçi, virüs olayları nedeniyle görevden alındı.
Önemli olan burada herhangi bir siyasi partinin propagandasını yapmamak.

Son düzenleme:
Dolaylı olarak halk seçiyor.
Aksi olsaydı orada başka partiden bir bakan görebilirdik. Sen hiç kabineye başka partili bir bakan atandığını gördün mü?
Görevdeki sağlık bakanı iyidir veya kötüdür diyemem ama nihayetinde biz seçmiş oluyoruz.
İlk mesajınızda dolaylı olarak diye belirtseydiniz. Ayrıca konu ister istemez siyasete gitmiyor, siyasete götüren sizsiniz.

Az önce kuzenimle konuştum. Pazar günü Almanya'dan dönmüştü. Havalimanında 14 gün evden dışarı çıkmayacağım... temalı bir kağıt imzalatıp herkesi serbest bırakmışlar. Kimseye test yapmamışlar.

Önlem kağıt imzalatmak yani.

Türk insanının zihniyeti, geri zekâlılık ile bağdaştığı için bilinçsizce davranmalarını normal bir durum olarak görüyorum. Cuma namazının salgın sebebiyle kılınmamasına babamın "Öleceksek Allah yolunda öleceğiz, kimse bizi engellemesin!" sözleriyle karşılık vermesi beni hakikaten utandırıyor. Ailem içerisinde bulunan insanların cahil olduğunu kabullenmem biraz zor olsa da bunu kabullenebilmek büyük bir artı bence.

Gebze'nin son hali dostlarım, hala birçok yaşlı geziyor ve önemsemiyorlar.

Dosya Ekleri

• PSX_20200318_152059.jpg
    PSX_20200318_152059.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_20200318_152343.jpg
    Screenshot_20200318_152343.jpg
    224,6 KB · Görüntüleme: 47
  • Screenshot_20200318_152407.jpg
    Screenshot_20200318_152407.jpg
    248,1 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_20200318_152433.jpg
    Screenshot_20200318_152433.jpg
    196,8 KB · Görüntüleme: 30
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı