Türkiye'deki lise puanları yurt dışındaki eğitimimi etkiler mi?

Forziett

Decapat
Öncelikle merhaba. Bir süre önce yurt dışına gideceğim kesinleştiği için dersleri iyice aksattım. Buradaki puanlarımın orada hiçbir etkisi olmayacağı düşüncesindeydim fakat Türkiye'deki puanların orada geçerliliği olduğu hakkında duyumlar aldığımdan dolayı tedirginliğe düştüm. Konu hakkında bilgisi olanlar beni aydınlatırlarsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

AKIYOR BU AKŞAM MAŞALLAH - YouTube

Var, puanlar ekleniyor diye biliyorum.
Verdiğiniz bilginin bir kesinliği var mı? Dediklerinize göre hareket edeceğim, emin olmak istiyorum.
Cevabınız için teşekkürler.
Eğer Türkiye'de mezun olup yurtdışına gideceksen elbette etkisi olacak. Üniversiteye gideceğin zaman diplomana ve ders notlarına bakacaklar.
Fakat yurtdışına gidip liseye orada devam edeceksen, konu hakkında bir bilgim yok.
Bu sene yeni 9'a geçtim ve 10'a geçmeden orda olacağım. Yine de beni önemseyip cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

@Forziett, rica ederim. Ne yazık ki üniversitelerimizi bile tanımıyorlarken açıkçası lise notlarını kabul edeceklerini ben sanmıyorum. Ama orada hazırlık görme riskin mevcut sonuçta dillerini öğrenmeni isterler, dersleri anlayamazsın yoksa.

Geri
Yukarı