Türkiye'deki okul ortamları iyileştirilebilir mi?

Ne oldu hocam? Nasıl anladınız olayı çok merak ediyorum.
Okul ortamı derken tam olarak neyden bahsediyor, anlamadım ama
Ben açığa geçtim okullardaki öğretmenler başta olmak üzere öğrencilerde dahil hepsi manyak, sıyırmış. Okul aşığı beni bu hale getirdiler en sonunda..
Bundan bahsediyorsa bu konunun siyasetle hiçbir ilgisi yok.

Okul ortamı derken tam olarak neden bahsediyor, anlamadım ama.

Bundan bahsediyorsa bu konunun siyasetle hiçbir ilgisi yok.

Siyaset iktidar değişince önceki iktidardan kalan düzen aynı kalacak mı sence? Eğitim etkilenmez mi? Kaldı ki iyi yönde veya kötü yönde değişecektir. Ancak bir şekilde bir şeyler olacak. Şimdi bile seçimler gelmeden neler dönüyor sosyal medyada. Arka planda neler var kimbilir. Ama o arkadaşın dediği evet o konuda okul ile alakalı bir durum var anlaşılan. Yoksa her okul aynı değil. Tıpki denilen eğitimin olmadığı gibi.

Siyaset iktidar değişince önceki iktidardan kalan düzen aynı kalacak mı sence? Eğitim etkilenmez mi? Kaldı ki iyi yönde veya kötü yönde değişecektir. Ancak bir şekilde bir şeyler olacak. Şimdi bile seçimler gelmeden neler dönüyor sosyal medyada. Arka planda neler var kimbilir. Ama o arkadaşın dediği evet o konuda okul ile alakalı bir durum var anlaşılan. Yoksa her okul aynı değil. Tıpki denilen eğitimin olmadığı gibi.
Anlattıkların benim anlattığım konuyla uyuşmuyor.

Öğretmen ve öğrencilerin davranışlarıyla sistemin öyle aşırı bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Öğretmenlik çoğu kişi için son çare olduğu için böyle. İstemeyen de öğretmen oluyor gerçekten severek yapacak olan da. Öğrenciler dersek zaten çoğu tatil olsak da evde oyun oynasak,dışarıda dolaşsak kafasında maalesef.
Ben açığa geçtim okullardaki öğretmenler başta olmak üzere öğrencilerde dahil hepsi manyak, sıyırmış. Okul aşığı beni bu hale getirdiler en sonunda.

Öğretmen ve öğrencilerin davranışlarıyla sistemin öyle aşırı bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Öğretmenlik çoğu kişi için son çare olduğu için böyle. İstemeyen de öğretmen oluyor gerçekten severek yapacak olan da. Öğrenciler dersek zaten çoğu tatil olsak da evde oyun oynasak,dışarıda dolaşsak kafasında maalesef.
Ben sistemle ilgisi var demedim zaten ama hepsi manyak bu bir gerçek

Finlandiya'daki sisteme geçilmediği ogrencilere bostan bilgi öğretildiği sürece ülkeden okuyupta bir yere varamayan sayısı gittikçe artacak. 300-500 sayfadan oluşan hiçbir işe yaramayan öğrettikleri matematik, astronomi, fizik, kimya, biyoloji gerçek hayatta %5tan fazla işe yaramamaktadir. Bunun farkına ne zaman varacaklar belki 50 sene sonra. En başta MEB değişmeli. 6 şubat'ta Twitter'da geçmiş olsun bile demedi o kadar vicdansız. Milyonlarca kişiye çöpten bilgi öğretmeye zorlandıkları için öbür dünyada hesabını en ağırından çekecek. En basitinden abim üniversitese bitirdi KPSS, bir sürü sınavı kazandı hala iş bulamadı. İşsizlik azaldı diyorlar bir de 10 ilden o kadar kişi ölürse tabii azalır.

Ha birde unutmadan hapishanede gibi hafta içi her gün saatlerce vakit öldürüyorlar, yazık...

Yeni konular

Geri
Yukarı