Türkiye'deki zamların nedeni

Yer
Şehr-i Stanbul
Daha fazla  
Malum, ülkemiz bir ekonomik krizde. Öncelikle zamlar ve vergilerin artmasındaki nedeni açıklayayım ve bir tavsiye vereyim.

Türkiye'nin ekonomisinin bir nebze düzelmesi için kemer sıkma politikası uygulanıyor. Peki nedir bu kemer sıkma politikası onu izah edeyim:

Kemer sıkma politikası, ülkenin bütçe açığını kapatma amacıyla vergilerin artırılması ve buna bağlı zamların yapılmasına denir.
Örneğin siz 5X maaş alıp 1X vergi öderken bununla 4X maaş alıp 2X vergi ödemeniz anlamına geliyor.

Motorin de buna bağlı olarak arttı. Bir yere ürün nakliye ederken araçlar benzin kullandığı için meyve sebze gibi şeylerin fiyatı da bu nedenle arttı.
Ayrıca dolar ve euro da arttı.

Peki biz ne yapabiliriz? İşte buna cevap olarak bazı tavsiyeler vereyim: Bionluk gibi sitelerde dolarla grafik tasarım gibi şeyler yapabilirsiniz.
Ayrıca elinizdeki parayla yatırım yapın. Zenginlerin daha zenginleşmesinin bir nedeni bu.

Bunları dikkate alın derim hocamlar kolay gelsin.

Bu forumu kullanıp da bunları bilmeyen yok diye düşünüyorum. Biraz geç aydınlanmış gibisiniz, tavsiyeniz de öyle herkesin yapabileceği türden bir şey değil gibi.

Bu forumu kullanıp da bunları bilmeyen yok diye düşünüyorum. Biraz geç aydınlanmış gibisiniz, tavsiyeniz de öyle herkesin yapabileceği türden bir şey değil gibi.

Şöyle diyeyim hocam, muhtemelen geç aydınlandım evet :D grafik tasarım üzerine deneyerek ve videolar izleyerek bence ilerleme katedilebilir. Ben böyle düşünüyorum.

Grafik tasarım üzerine deneyerek ve videolar izleyerek bence ilerleme katedilebilir. Ben böyle düşünüyorum.
Öyle tabii, ancak dolar ile yapmak demek yabancı kullanıcılarla muhatap olmak demek yani dil de gerektirir. Kaldı ki Bionluk veya Armut gibi sitelerin Türk yapımı olduğunu düşünürsek dolar ile iş yaptıracak insan sayısı yok denecek kadar az, bu tarz işler için yabancı sitelere başvurmak gerekiyor.

Öyle tabii, ancak dolar ile yapmak demek yabancı kullanıcılarla muhatap olmak demek yani dil de gerektirir. Kaldı ki Bionluk veya armut gibi sitelerin Türk yapımı olduğunu düşünürsek dolar ile iş yaptıracak insan sayısı yok denecek kadar az, bu tarz işler için yabancı sitelere başvurmak gerekiyor.

1 Dolar'dan kastım yani 30 TL yapıp sonra o parayla toplu dolar almak falan diye düşünüyorum. Bunu da başarı dopamini diye bir kanal vardı oradan gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı