Türkiye'deki gidişat

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne yapsın bu iktidar daha? Gençlik çok tembel. Gençlerin, çalışarak bir şeyleri düzeltmeleri gerekiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkes şikayetçi kimse kıçını kaldırıp değiştirmek için çalışmıyor. Tembeliz üstelik cahil bir milletiz. Her hafta onlarca aynı konular açılıyor. Bilgisayar fiyatları pahalı, ülke ekonomisi rezalet, gidişat çok kötü. Bizde biliyoruz bunları, ama böyle şikayet edip tartışmak konuyu çözmüyor, bir faydası yok zararı var. Az sonra siyaset meselesine de dönecek ve kapanacak olay bu işte.

Zaten bu yüzden bir çözüm yolu düşünen varsa paylaşsın diye konu açtım hocam. Şu yanlış bu yanlış da demedim.

Ne yapsın bu iktidar daha? Gençlik çok tembel. Gençlerin, çalışarak bir şeyleri düzeltmeleri gerekiyor.
  1. Fen lisesi sayısını ciddi manada arttırsın
  2. Meslek liseleri niteliğini artırsın
  3. Meslek lisesine girmek daha zor olsun
  4. Meslek lisesi müfredatlarını güncellesin
  5. Her ile üniversite açmasın
  6. Her kadrosu olana üniversite açma izni vermesin koşullar zorlaşsın
  7. Okullarda haftalık 40-45 saat ders vermesin, öğrencinin Güneş'i görmesine mani olmasın
  8. Dandik üniversiteleri kapatsın
  9. İşi hakkıyla yapana versin
  10. Torpili ve yolsuzluğu yok etsin
  11. Basın özgürlüğü tanısın
  12. Sanayi ve teknoloji bakanlığı bütçesini arttırsın
  13. Rantı ortadan kaldırsın
  14. Girişimcilere destek versin
  15. İnsanların kutuplaşmasını engellesin
ve daha aklıma gelmeyenler...

O seçimi de kazanma ihtimalleri var ben hala 14-15 yaşında yandaş insanlar görüyorum.
Hocam bana göre akli erginliğe ulaşmamış bireylerin taraf tutmaması gerek. Acıdır ki etrafında gördükleri çoğu davranış politika ve siyaset ile alakalı. İster istemez taraf seçmeye yöneliyorlar.

Sanırım arkadaş araştırma yapmadan, sorgulamadan, küçücük çocuğun görebileceği şeyleri görmeyen kesimden bahsediyor. Yanlış anladığınızı düşünüyorum.

• Beğen
İfadeler: RPM
Bence bir ülkeyi batıştan kurtarmanın tek yolu eğitimdir.

Her gün siyaset tartışmasına girmekten bıktım, bu ne ya?

Papazını neresini seviyorsunuz anlamış değilim?

Din ticaretini mi, seni soymasını mı, vatanı satmasına mı seviyorsunuz?

Şu ülkeden kurtulsam yeter bana...

Hocam anlamadığınız bir kısım var. Üst düzey makamlar tek oyla belirlenmiyor. Burada da @Nakerosu arkadaşımızın "koyun" olarak tabir ettiği kesim belirleyici etken oluyor. Yani siz oyunuzu sevdiğiniz kesim için kullandıktan sonra bitmiyor iş. Sandıkta yapılan eylem değil, sonuç önemlidir.

Her gün ayrı bir olay her gün ayrı bir skandal. Bir lise öğrencisi olarak ben de bu olayların mağdurlarındanım. Merak ediyorum gidişat hiç de iyi değil. Peki çözüm? Sizce bu durumdan nasıl çıkabiliriz?
İyi bir eğitim ve nitelikli gençlere proje üretmeleri için maddi destek verilirse yapılamayacak şey yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı