Türkiye'nin Eğitim Sistemi Gerçeği!

Uzun süredir buraya girmiyorum görünce yazasım geldi. 8.Sınıfım ama Türkçe beni bitiriyor. Matematiği genellikle full yapıyorum sebebi ise çok basit: Soru çözmek. Matematikte kitapta öğretilenlerin dışına çıkarsan ve o konuyla ilgili püf noktalarını bilirsen zaman kazanırsın ve bir daha unutmazsın. Örnek verelim öklid bağıntısı ile sorular vardı Karekök'te. Benzerlikle çözmüyorum direk h²=p.k formülünden çıkıyor. Mustafa Yağcı ve Ali Nesin hocamın dediği gibi feni anlayamayabilirsin ama matematikte zor bir yer yok. 8.sınıfla alakalı olmayıpta denemelerde çıkan çemberde açı onlar çıkabilir.

Matematik ezber değildir, bir nevi hayata bakış açısıdır. Matematik, geometri insanın muhakeme çıtasını çok yükseltir. Ha, sen kendine eziyet gibi görüyorsan ve gördüğün bir soru karşısında elindeki sayıları pat pat formüle koymaya çalışıyorsan üzgünüm ama yapamazsın. Yaşın daha küçük, liseyi bitirince anlayacaksın.
Bu arada teknoloji çağındayız, öğretmenin nasıl anlatırsa anlatsın; bu siteye girebildiğin gibi binlerce eğitim kanalına da girebilirsin. Şu andaki sistemden de tek yükümlü sen değilsin. Tüm akranların aynı sisteme tabii tutuluyor. Bu demek değil ki sistem çok güzel lakin emek olmadan da gelecek temin edemezsin.

Matematik ezber değildir, bir nevi hayata bakış açısıdır. Matematik, geometri insanın muhakeme çıtasını çok yükseltir. Ha, sen kendine eziyet gibi görüyorsan ve gördüğün bir soru karşısında elindeki sayıları pat pat formüle koymaya çalışıyorsan üzgünüm ama yapamazsın. Yaşın daha küçük, liseyi bitirince anlayacaksın.
Bu arada teknoloji çağındayız, öğretmenin nasıl anlatırsa anlatsın; bu siteye girebildiğin gibi binlerce eğitim kanalına da girebilirsin. Şu andaki sistemden de tek yükümlü sen değilsin. Tüm akranların aynı sisteme tabii tutuluyor. Bu demek değil ki sistem çok güzel lakin emek olmadan da gelecek temin edemezsin.
Eğitim kanallarını kullanıyorum zaten. Tonguç Akademi'yi izlemekten okul derslerine bile ihtiyacım kalmadı. Okuldan daha iyi anlıyorum. Lisede Matematik ve Yabancı dilimi geliştirip HTML yazmak istiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı