Türkiye'nin eğitim sistemi

Allah'tan aldığımız nefes için vergi vermiyoruz şükürler olsun.
Kardeşim laikliğin ne demek olduğunu öğren sonra gel buraya öyle konuşalım daha iyi olur.
Alın işte size ezbere sistemin zararları.
Hatta canlı örneği.
Laiklik din ile devlet işlerinin karıştırılmamasıdır bu arkadaş laikliği ateizm felan sanmış galiba.

Sen yillardir adama ezbere dayali eğitim ver ama sinav geldiğinde mantiğa dayali soru sor. Sonra niye basarisiz oluyor bu adam... En güzel örneği 2018 YKS sinaviydi.

Neyse ki internet cagindayiz. Kaliteli hocalardan bircok alanda ders dinleyebiliyoruz.

Ayrica bu eğitim sistemine sirtinizi dayarsaniz bir halt olamazsiniz arkadaslar, net. Kendiniz bir yol belirlemeniz gerekiyor. Ben bu sekilde yapiyorum, cok faydasini gördüm.
Keşke o 12 sene boyunca da belirleseydim... Gidip gelmem bir oluyordu okula resmen.

Ezbere dayalı dünyanın en saçma eğitim sistemlerindendir.

Bize sadece formülü söylüyorlar, neden öyle olduğunu ise hocalar dahi bilmiyor. E kardeşim ben mantığını bilmezsem formülü en geç 2 aya unuturum ki, kafayı mı yediniz? Sonra da sınavda mantığa dayalı sorular falan çıkıyor sanki mantığa göre çalışmışız gibi. Gene hem sinirlenip hem üzüldüm 😌

Kardeşim laikliğin ne demek olduğunu öğren sonra gel buraya öyle konuşalım daha iyi olur.
Alın işte size ezbere sistemin zararları.
Hatta canlı örneği.
Laikliği biliyorum. Devlet okullarında sizin dininizi öğrenmek zorunda değilim. Son cümle ne alaka? Sanırım beni ezmek için yazmışsın ama becerememişsin.
Laiklik din ile devlet işlerinin karıştırılmamasıdır bu arkadaş laikliği ateizm felan sanmış galiba.
Ateizm ne alaka?

Geri
Yukarı