Türkiye'nin ekonomisi eninde sonunda düzelir mi?

Şimdi size çok kötü laflar edeceğim ama banlanırım. Ben şu anda harika, mükemmel şekilde yönetiyor mu dedim? Birçok partiden daha iyi yönetti dedim. Türkçe bilmiyorsanız girmeyin foruma.

Evet, haklı olabilirsiniz sonuçta 20 yıldır akp yönetiyor hiç başka bir partiyi görmedik ki. Belki gitse daha iyi yöneten biri gelir.

Ya alın işte. Genel itibari ile cahil bir toplumumuz yok mudur hocam?
Gitmiş birisi rapor etmiş. Genel itibariyle büyüklerimizden kaç kişi bir kitabı baştan sona okuyup bitirmiş? Yani bu mesajı neden rapor edersin anlamıyorum. Maalesef eğitim sistemimiz kötü ve onun yanı sıra genel olarak cahil bir toplumdayız. İnsanlar haberde veya internette ilk ne görürse inanma eyilimindeler. Mesajı raporlayan arkadaşın neden yaptığını sormak istiyorum?

Gitmiş birisi rapor etmiş. Genel itibariyle büyüklerimizden kaç kişi bir kitabı baştan sona okuyup bitirmiş? Yani bu mesajı neden rapor edersin anlamıyorum. Maalesef eğitim sistemimiz kötü ve onun yanı sıra genel olarak cahil bir toplumdayız. İnsanlar haberde veya internette ilk ne görürse inanma eyilimindeler. Mesajı raporlayan arkadaşın neden yaptığını sormak istiyorum?
Yanlış anlaşılma olmasın diye de cümle içinde kaç defa "Genel olarak" demişim.

Son düzenleme:
Gitmiş birisi rapor etmiş. Genel itibarıyla büyüklerimizden kaç kişi bir kitabı baştan sona okuyup bitirmiş? Yani bu mesajı neden rapor edersin anlamıyorum. Maalesef eğitim sistemimiz kötü ve onun yanı sıra genel olarak cahil bir toplumdayız. İnsanlar haberde veya internette ilk ne görürse inanma eyilimindeler. Mesajı raporlayan arkadaşın neden yaptığını sormak istiyorum?

Yanlış anlaşılma olmasın diye de cümle içinde kaç defa "genel olarak" demişim.

Ne yazık ki çok haklısınız, şu anki Türk halkı eski nesilerden bile cahil, sorgulama yok düşünme yok.
Sonuçta:

"eğitim seviyesi yükseldikçe ak Parti'nin oyları düşüyor"​

Üretime geçilirse düzelir bu süreçte biraz daha düşeriz ama üretim çoğalınca ekmeğini de güzelce yeriz.
Bizim icin gecti umarim diğer nesile böyle kalmaz :(

Halk aşırı derecede cahil. Biri gelip ekonomiyi düzeltse yine 10 20 yıl iktidarda kalır sonra kısır döngüye gireriz. Tamamen halkın tercihlerinden doğan birşey bu. Bir adam ne kadar iyi olursa olsun en fazla 10 sene iktidar sürmeli. Bir yandan da sol kesimin zamanında yaptıkları hataları da çekiyoruz. Başörtüsü türkçe ezan Menderes idamı gibi konuların hala dibini sıyıramadılar. Yıllardır mağdurlar. Boomer neslin hepsi ölmedikçe de bu mağduriyet hikayesi bitmeyecek.

Halklar düzelmedikçe, düzelmez. Bu iş sizden başlıyor. Kim yanlış yapıyor ise uyarın, şikayet edin. Her yerde doğruyu bulmaya çalışan. Haklar konusunda ilginiz olmasa bile konu, irdeleyin. Anne ve babanızı siyasi konularda dahi yanlış ise rol model olmayın. Onları doğru bildikleri yanlışları söyleyin. Bunlar sürekli olursa belki olur.

Halklar düzelmedikçe, düzelmez. Bu iş sizden başlıyor. Kim yanlış yapıyor ise uyarın, şikayet edin. Her yerde doğruyu bulmaya çalışan. Haklar konusunda ilginiz olmasa bile konu, irdeleyin. Anne ve babanızı siyasi konularda dahi yanlış ise rol model olmayın. Onları doğru bildikleri yanlışları söyleyin. Bunlar sürekli olursa belki olur.
İyi de hocam sorun orda zaten adam cahilligini kabul etmiyor ki ona göre kendisi en iyisi. Bu ülkenin diplomasiz bürokrati var. 🤣 Kendisini ekonomist ilan eden baskani var🤣 daha ne olsun.

Bu adam sayesinde düzeleceğine dair inancım her zaman daha da artıyor.

FabjsxxWYAEcR8L.jpg

Geri
Yukarı