Türkiye'nin S-400'leri Amerika Birleşik Devletleri'ne Satması Durumu

Bu satış öyle sanıldığı gibi S-400'leri Amerika'ya teslim etmek gibi değildir diye düşünüyorum. Rusya'nın böyle bir şeye mantık olarak izin vermeyeceğini bile bile böyle bir taslak hazırlayacaklarını düşünmüyorum. Yüksek ihtimalle onlar parasını öder ve bizde imha ederiz yada conilerin tasmasını takar dediklerine itaat ederiz sonra depoya koyarız. Bu taslaktanda anlaşıldığı gibi S-400 Amerika için bile caydırıcı bir etken. O kadar asıp kestiler ama gel gör ki, ihtiyaç yokken böyle bir taslak hazırladılar. Destroyer verecekler diye birileri salladı tutmadı, bu günlerde de bizim paramıza çökmemeleri için F-16 Block 70 alınacağı söyleniyor. F-15X'den yanayım ama vermezler. F-35 mi yoksa S-400 mü diye soruluyor, bir gün S-400 diyorum, ertesi gün F-35 diyorum çünkü acil lazım olan 2 kritik teknoloji. Bizim SSM prototip ve proje makaleleri dışında TSK'ya bir şey teslim edemedi. Gururu bırakıp ithal tank ve jet alımı yapmak şuan şart gibi görünüyor. Paraları kim cebe indiriyorsa artık bir şey diyemiyorum. Türk kontrolünde olan yerli katmanlı hava savunma radarına entegre edilirse bu S-400 sistemin nasıl çalıştığını göreceksiniz. Kaçmıyor elimizde duruyor, ileride farklı entegrasyonlar görebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı