Türkiye'nin Süper Gizli Silahi IKRA-7 IHA

Amerika bunu satın almaya geliyor demişsiniz bir de, Amerika gibi gerek ekonomide, gerek uzayda, gerek askeri anlamda, gerek teknolojide ve gerekse aklınıza gelebilecek he konuda dünyanın en üst düzeyinde yer alan bir ülke neden Türkiye'nin silahlarına ihtiyaç duysun.
MPT - 76, NATO'nun tüm testlerinden başarılı bir şekilde geçtiği için olabilir mi ? Ayrıca uzun soluklu demişsiniz evet uzun bir zamana ihtiyacımız var. MPT - 76 silahı 2009 yılından beri yapılıyor ve part part TSK'ya teslim ediliyor.

Arkadaşlar lütfen bana içi boş haberlere gelmeyin, resmi verilerle konuşun, Türkiye'nin hiçbir silahı %100 yerli yapım değildir, hiç yapamayacağın demiyorum elbette, ancak silah üretmek uzun soluklu bir projedir, ona bakarsak Azerbaycan da silah üretmişti bir ara, şimdi Azerbaycan silah üreten bir ülke diyebilir miyiz?

Amerika bunu satın almaya geliyor demişsiniz bir de, Amerika gibi gerek ekonomide, gerek uzayda, gerek askeri anlamda, gerek teknolojide ve gerekse aklınıza gelebilecek he konuda dünyanın en üst düzeyinde yer alan bir ülke neden Türkiye'nin silahlarına ihtiyaç duysun.

Şu an ABD Rusya'dan da silah satın alıyor, bu Rusya'dan geri olduğu anlamına mı geliyor silah konusunda.
Artık hiçbir ülke %100 yerli üretim yapmıyor bu her şeyde geçerli. Falkland Savaşı'nda Arjantinliler Ingiliz gemilerini Fransız yapımı Exocet füzeleriyle vurdu Ingilizler Amerikaya baskı yaptı Amerikalılarda Fransızlardan füzenin uçuş kodlarını İngilizlere verdi İngilizler öyle engelledi. Yani demek istediğim artık mekanik ve elektronik aksamı üretmekten çok yazılımı önemli.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı