Türkiye'nin vergi sorunu ve acı gerçekler

Ben zaten biliyorum yeni nesil durumun farkında ama ne zamana kadar devam edecek böyle.
Bana göre rahat ama sizi bilemem. Benim yurt dışı akrabam olduğu için 2023 gibi umduğum şey olmazsa ben doğruca kaçıyorum. Şuan için yabancı dilim yok mecbur buralardayım. Şimdi vatan haini ilan edilmeden önce söylemem gereken bir şey var. 100 Türk Lirası bir alışverişe 10-15 Türk Lirası vergi kesiliyorsa "elektrik üretiyoruz" deyip durmadan zam yapıyorlarsa, petrol bulup çeşitli şeylere zam yapıyorlarsa zaten ülkenin hali apaçık ortada. Gelip bana savunmayın ülkeyi, düştüğümüz hali bilmeyen yok. NATO üyesi olan Cumhurbaşkanımız daha NATO sabit 2 dilini bilmiyor ve bize gelip "bizi kıskanıyorlar" diyor, ne zaman seçim yaklaşsa "doğalgaz, petrol, enerji" vesaire buluyoruz ne hikmetse.

Bana göre rahat ama sizi bilemem. Benim yurt dışı akrabam olduğu için 2023 gibi umduğum şey olmazsa ben doğruca kaçıyorum. Şuan için yabancı dilim yok mecbur buralardayım. Şimdi vatan haini ilan edilmeden önce söylemem gereken bir şey var. 100 Türk Lirası bir alışverişe 10-15 Türk Lirası vergi kesiliyorsa "elektrik üretiyoruz" deyip durmadan zam yapıyorlarsa, petrol bulup çeşitli şeylere zam yapıyorlarsa zaten ülkenin hali apaçık ortada. Gelip bana savunmayın ülkeyi, düştüğümüz hali bilmeyen yok. NATO üyesi olan Cumhurbaşkanımız daha NATO sabit 2 dilini bilmiyor ve bize gelip "bizi kıskanıyorlar" diyor, ne zaman seçim yaklaşsa "doğalgaz, petrol, enerji" vesaire buluyoruz ne hikmetse.
Yıllardır buluyoruz sözde, her ay zam geliyor onun için.

Diğer insanlar, benim burada 150.000 TL verdiğim bir araca 3/1 fiyatını verirken, benim 1 kilo meyve aldığım fiyata dolabını doldururken, ortalama bilgisayara verdiğim paranın yarısı ile son model bilgisayar alıp, kalan parayla da ekipmanlarını fullerken, ben evimde rahat oturamam! Vergi Vatan borcu diyenler vardı bir aralar? Gülesim geliyor.
Cahillikten başka bir şey değil.

Her şey ortada, sen bunu yazdın diye hiçbir şey fark etmeyecek. Almanya bizi kıskanıyor diyen yine de ekonomi çok iyi diyen de aynısını demeye devam edecek.

Bu kadar vergi toplanıyor, yol yaptık hastane yaptık deniyor. Halbuki hepsi yap-işlet-devret şeklinde özel sektöre yaptırıldı. Vergilerin nereyi gittiğini biliyoruz.

Geri
Yukarı