Türkiye'ye hangi kanunların gelmesini isterdiniz?

Yapılan her türlü işin bir kayıt defterine o iş için ayrılan bütçe, harcanan miktar ve artan miktarın ne işinde kullandıldığının yazılmasını ve herkesle paylaşılmasını isterdim.

Ve ayrıca vergilerin hafifletilmesi ve her gence bir elektronik eşyanın %50 vergi indirimli verilmesini isterdim.
İlk yazdığın var zaten, herkesle paylaşılması gibi birşey olamaz ama. Herşeyi hazır beklemeyin. Bilgi edinme kanunu bir araştır.
Devlet büyüklerinin keyfi harcamalarını (Ultra lüks arabalar, 1000, 2000 odalı saraylar vb.) sadece kendi bütçeleriyle, devletin bütçesi değil de şahsi bütçeleri ile, yapılmasını ve boşa çıkan para ile de işsizlere en az 2500 lira maaş, açlık sınırının altında maaş alıyor ve pek de birikmiş parası olmayan emeklilerin maaşının 2500 TL'e tamamlanması gibi bir kanun isterdim. Hem insanlar aç kalmaz hem de ekonomi az da olsa canlanır.
Tecavüz, cinayet gibi konulara gelecek olursak bence idam değil de hapishanelerin kapasitesi büyütülüp hepsi müebbet hapis cezası almalı ama ondan daha önemli bir şey var ki o da bu tip olayların bizde diğer ülkelere göre çok daha fazla olması, asıl sorun bu. Bunun sebebi de eğitim sistemidir. Yani işi kökünden çözmeyipte sadece idam ya da ağır cezalar getirerek bu suçlar bitmez.
O işler öyle değil. Onlar devleti temsil ediyor yırtık ayakkabıyla gezecek değiller!

Geri
Yukarı