Türkiye'ye şeriat gelir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Afganistan'ın durumu ortada. Lütfen şeriat savunacak kadar düştük demeyin.

Kitabımız olan kur'an-ı Kerim'de bile yazıyor dinde zorlama yoktur diye. İsteyen zina eder, isteyen açık giyinir; bunu Müslüman da yapsa Hristiyan da yapsa senin Müslüman olarak görevin uyarmaktır. "dinde zorlama yoktur" -bakara süresi, 256. ayet Kur'an'ı kerim. Ülkenin en büyük sorunlarından biri olsa gerek, müslümanız Kur'an'ı bilmiyoruz. Ailemizden ne görürsek körü körüne inanıyoruz -her ne kadar doğruluk içerse de- sorgulamıyoruz, araştırmıyoruz.

Bu arada ben İran'daki gibi bir şeriat'ten bahsediyorum zorlama ile. Şeriat zaten bir yönetim biçimi değil din kelimesinin eş anlamlısı.

Dinimizde ülke yönetim şekli şeriatdır ve kuralları bellidir bunlara uymakda zorundayız yok öğrenmişsiniz dinde zorlama yoktur vardır kardeşim bir insana silah zoruyla dine sokamazsın fakat o insan için allahımız şart koşuyor yani bunun cezası öbür tarafta zaten görülücek ayrıca şeriatı kabul etmemek dinimizdeki yeri için şöyle bir şey buldum buyurun okuyun.

Kitabımız olan kur'an-ı Kerim'de bile yazıyor dinde zorlama yoktur diye. İsteyen zina eder, isteyen açık giyinir; bunu Müslüman da yapsa Hristiyan da yapsa senin Müslüman olarak görevin uyarmaktır. "dinde zorlama yoktur" -bakara süresi, 256. ayet Kur'an'ı kerim. Ülkenin en büyük sorunlarından biri olsa gerek, müslümanız Kur'an'ı bilmiyoruz. Ailemizden ne görürsek körü körüne inanıyoruz -her ne kadar doğruluk içerse de- sorgulamıyoruz, araştırmıyoruz.

Bu arada ben İran'daki gibi bir şeriat'ten bahsediyorum zorlama ile. Şeriat zaten bir yönetim biçimi değil din kelimesinin eş anlamlısı.
Dinde zorlama var. Sosyalin sahibi Recep Baldaş'ın twitterdaki girdilerine bak.

Adi seriat olmasa da hazirligi var. Konser/muzik yasaklari ve daha niceleri uzun suredir uygulaniyor. Ha bir de isin icine hudapar girince suyun rengi iyice bulandi, realist dusunuyorum ve seriata isyan edecek bir millet goremiyorum ortada. İsyan edenler olur ama bastirilir muhtemelen, karsi koymak cok guc.

Adi seriat olmasa da hazirligi var. Konser/muzik yasaklari ve daha niceleri uzun suredir uygulaniyor. Ha bir de isin icine HÜDA PAR girince suyun rengi iyice bulandi, realist dusunuyorum ve seriata isyan edecek bir millet goremiyorum ortada. İsyan edenler olur ama bastirilir muhtemelen, karsi koymak cok guc.

Nerede konser yasak daha geçen İstanbul'daki holifest rezaletini görmediniz herhalde ortada yiyişenler mi bir yerlerine kiss me yazanlar mı dersin ben mersindeyim her sene var konserler yanlış bilgi vermeyin bu seçim kk ye veren biri olarak söyledim bunu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı