Türkiye'ye şeriat gelir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Argümanlarını söyler mısın dostum merak ettim neden böyle düşündüğünü?
Her şey onların elinde hocam ne isterlerse yaparlar.
Argümana ihtiyacımız yok. Tek söylemek istediğim hâla doğru zamanda doğru adımları atacak insanlar var. Biliyorum, sizin de bilmenizi istiyorum. Bu insanlar iktidar sahiplerinin şahsi emelleri ile etkisiz hale gelecek kişiler değiller. Buna inanabilirsiniz. Tabii haliyle insan şunu soruyor "Ya hadi oradan, ülke elden gitti gidecek, madem böyle insanlar var hani nerdeler?" ki haklı bir sorudur. Ama emin olun yeterince karanlık olmadan güneş açmaz. Hepimiz aynı ülkenin genciyiz, içinizi rahat tutun. Sadece işler gerçekten kötüye gitmeden düzelmeye başlamaz hiçbir şey. Tarihte hep böyle oldu, yine olacaktır. Merak etmeyin. En basitinden, Osmanlı'da gerileme dönemi 1700 yılında başlıyor. Atatürk Cumhuriyeti 1923 yılında kuruyor. 1700 yılı 1800 yılına göre iyiyken, 1800 yılı 1900 yılına göre iyi. Atatürk ülkeyi herşey bitti denildiği zaman ayağa kaldırmadı mı? "Kurumların içini boşalttılar, hee yerde kendi adamları var..." gibi provokasyonlara gelmeyin.

Argümana ihtiyacımız yok. Tek söylemek istediğim hâla doğru zamanda doğru adımları atacak insanlar var. Biliyorum, sizin de bilmenizi istiyorum. Bu insanlar iktidar sahiplerinin şahsi emelleri ile etkisiz hale gelecek kişiler değiller. Buna inanabilirsiniz. Tabii haliyle insan şunu soruyor "Ya hadi oradan, ülke elden gitti gidecek, madem böyle insanlar var hani nerdeler?" ki haklı bir sorudur. Ama emin olun yeterince karanlık olmadan güneş açmaz. Hepimiz aynı ülkenin genciyiz, içinizi rahat tutun. Sadece işler gerçekten kötüye gitmeden düzelmeye başlamaz hiçbir şey. Tarihte hep böyle oldu, yine olacaktır. Merak etmeyin. En basitinden, Osmanlı'da gerileme dönemi 1700 yılında başlıyor. Atatürk Cumhuriyeti 1923 yılında kuruyor.
Daha ne kadar karanlık olacak? Kör mü olmamız lazım, bütün gençlerin, kadınların, çocukların gözlerine mil çekildi, herkes karanlığa boğuldu.

Daha ne kadar karanlık olacak? Kör mü olmamız lazım, bütün gençlerin, kadınların, çocukların gözlerine mil çekildi, herkes karanlığa boğuldu.
Hah işte ben de bunu diyorum. "Daha ne kadar karanlık olacak? " sorusu çok kilit bir soru. Kim bilir, belki önümüzdeki yıllar da bu günleri arayacağız, belki değişim daha yakın, bunun cevabını ben bilemem. Değişimler sancılıdır. Tekrar diyorum, yeterince karanlık olmadan güneş doğmaz sözünü çok severim. İçinizi rahat tutun, evet ben de üzülüyorum, ülkenin geleceği için tedirginim ve olan olayları gördükçe korkuya kapılıyorum ama söylediklerime güvenebilirsiniz. Tercih sizin tabii.

Ben sizin gibi düşünmüyorum. Böyle bir şeyin olması diye bir ihtimal olduğunu bile varsaymıyorum.
.pending-1690289152-images.jpeg

Zamanında başka şeyler için de ihtimali yok dendi. Adı hiçbir zaman şeriat olmayacak. Önce kız okulları açılacak, karma okulların sayısı azalacak, alkole inanılmaz zamlar getirecekler ve çoğu yerde içilmesini yasaklayacaklar. Böyle devam edecek.

Şeiat gelir mi sorusundan ziyade şeriate karşı bir şey yapıyor muyuz onu sorgulamanız lazım.
Dünya tarihine bakacak olursak bir gün şeriat falan hiç kalmayacak yakın zamanda değil ama tabii ki her zaman olduğu gibi bir şeyler tarihe gömülecek. O zaman din yerine başka bir şeyle sömürecekler tabii, ki yapıyorlar bunu da neyse. Diyelim yarın şeriat geldi ne yapacaksınız? Bu sorunun cevabı sizde varsa önemli olan o.

Sözde "eş değiştirme" mekanı kapatıldı. OnlyFans kapatıldı. Yavaş, yavaş geliyor.

Geldi zaten. Sadece anayasaya işlenmesi ve işi resmileştirmek kaldı. Devletin tüm kurumlarında tarikatçılar var. İslam'a laf eden birini hükümetten yetkililer anında kınıyor ve tepki gösteriyor. Hatta hatırlıyorum birkaç ay ya da yıl önce bir MGK toplantısından İslam'a saldırılarla ilgili bir kınama kararı çıkmıştı. Şu an da kız okulları konuşuluyor sanki yokmuş gibi. Tepki göstermediğimiz müddetçe yirmi bir yıldır olduğu gibi alıştıra alıştıra gelecek ve en sonunda şeriat anayasaya da eklenecek. Bana kalırsa bu "sivil anayasa" dedikleri de bunun temeli. Şeriat sadece zorunlu başörtüden ibaret değil.

28 şubatı tekrar yaşamak istemiyorlarsa getirmeye kalkışmazlar. İrticaya geçit yok bu ülkede.
O Atatürkçü ordu Ergenekon ve Balyoz ile dağıtıldı hocam. Ayrıca ayrı bir ironi de şu: 28 Şubat Darbesi sebebiyle biz bu haldeyiz. AKP'yi doğuran bu darbedir. "1000 yıl sürecek" dedikleri 28 Şubat on yıl bile sürememiştir. Bu darbe olmasa Refah Partisi zaten iktidarı kaybedecekti. Halk olanlara çok tepkiliydi çünkü.

Son düzenleme:
Geldi zaten. Sadece anayasaya işlenmesi ve işi resmileştirmek kaldı. Devletin tüm kurumlarında tarikatçılar var. İslam'a laf eden birini hükümetten yetkililer anında kınıyor ve tepki gösteriyor. Hatta hatırlıyorum birkaç ay ya da yıl önce bir MGK toplantısından İslam'a saldırılarla ilgili bir kınama kararı çıkmıştı. Şu an da kız okulları konuşuluyor sanki yokmuş gibi. Tepki göstermediğimiz müddetçe yirmi bir yıldır olduğu gibi alıştıra alıştıra gelecek ve en sonunda şeriat anayasaya da eklenecek. Bana kalırsa bu "sivil anayasa" dedikleri de bunun temeli. Şeriat sadece zorunlu başörtüden ibaret değil.

O Atatürkçü ordu Ergenekon ve Balyoz ile dağıtıldı hocam. Ayrıca ayrı bir ironi de şu: 28 Şubat Darbesi sebebiyle biz bu haldeyiz. AKP'yi doğuran bu darbedir. "1000 yıl sürecek" dedikleri 28 Şubat on yıl bile sürememiştir. Bu darbe olmasa Refah Partisi zaten iktidarı kaybedecekti. Halk olanlara çok tepkiliydi çünkü.
Afganistan tipi geleceğini falan sanıyorlar muhtemelen. Esasında bir nevi dini kurallara göre karar alınıyor zaman zaman müzik yasağı gibi yasaklar kalkıyor ama bu halkın tepkisine bağlı. Tepki gösterseler öyle bir geri alınır ki bu kararlar. Bu yüzden bir önceki gönderimde "ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?" yazmıştım. Bekliyoruz bakalım tıkanacak mı bir gün?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı