Türkiye'yi seviyor musun?

Turkiye diyerek kastettigin seye bagli. Tarih mi , cografya mi, kultur mu, mutfak mi, nedir?
Ailem ve sevdiklerimin bir kismi TR sinirlarinda olmasa zerre umrumda olmaz acikcasi.

Bu konu altinda patriyotik edebiyat kasanlar 1000km batida dogmus olsalardi Venedik icin olurum, en buyuk devlet Roma imparatorluguydu vs diye aglayacaklardi.

Bazı arkadaşlar ülkeyi sevmemek ile hükümeti sevmemeyi karıştırmış. Siz ayrımı yapamıyorsunuz, ülkeyi sevmiyorsanız dağa çıkıp leş olabilirsiniz. Hükümeti sevmemek ise gayet normal bir durum. Ülkeden soğutmayı da başarıyorlar. Ama konu soğumak veya ısınmak değil sevmemek. Sevmiyorsanız bölünmesini istiyorsunuz denilebilir. Benim de çok kızdığım noktalar var ama bu size ekmeğini yediğiniz yere ihanet etme hakkı vermez. Almancısındır anlarım bu ülke seni ilgilendirmez. Arada Tiktok'ta milliyetçilik kasarsın. Sevmiyorsanız ülkeyi gidebilirsiniz.

Arada çok ince bir çizgi var. O ince çizgiyi bilmek gerekiyor bazen. Arkadaşlar unutmayın her ne olursa olsun burası sizin vatanınız.

Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakruzaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Mustafa Kemal Atatürk

Umudunuzu yitirmeyin arkadaşlar. Elbet bir gün muasır medeniyetler seviyesine çıkacağız.

Tamam tamam biraz fazla abarttım :D Sizin kararınız istediğiniz gibi takılın.
Turkiye diyerek kastettigin seye bagli. Tarih mi , cografya mi, kultur mu, mutfak mi, nedir?
Ailem ve sevdiklerimin bir kismi TR sinirlarinda olmasa zerre umrumda olmaz acikcasi.

Bu konu altinda patriyotik edebiyat kasanlar 1000km batida dogmus olsalardi Venedik icin olurum, en buyuk devlet Roma imparatorluguydu vs diye aglayacaklardi.
Evet zaten öyle olacaktı. Ben eğer orada doğsaydım orası benim vatanım olacaktı ve orası için kan dökecektim. Ama şu an Türkiye'deyim. O yüzden pek kafama takmıyorum :D

Ülkemiz çok güzel yani tarıma falanda elverişli topraklarımız var. Turistik yerlerimiz var. Bunlar normal de ekonomimizin iyi olmasına yetecek unsurlar ama yönetenler batırıyorlar güzelim ülkeyi. Açıkçası geç olmadan bu ülkeden gitmek istiyorum. Tek ben değil milyonlarca böyle düşünen insan var. Bir ülkede yaşayan insanlar ülkesinden gitmek istiyorsa o ülke zaten batmaktadır.

Türkiye diyerek kastettiğin şeye bağlı. Tarih mi, coğrafya mi, kültür mü, mutfak mı, nedir?
Ailem ve sevdiklerimin bir kısmı Türkiye sınırlarında olmasa zerre umurumda olmaz açıkçası.
Bu konu altında vatansever edebiyat kasanlar 1000km batıda doğmuş olsalardı Venedik için ölürüm en büyük devlet Roma İmparatorluğu'ydu vs. diye ağlayacaklardı.

Boş yorum. Yetim olsaydın ailenin Türkiye'de olması umurunda olmazdı. Veya umursayacak bir ailen olmazdı. Bu tip konularda ihtimallerle konuşmak cahilliktir. Ben Türkiye'de doğdum, başka bir yerde değil. Dolayısıyla o şekilde yaşarım.

Hayır çünkü şu anki şartlarda sevilecek hiçbir yanı yok.

Ülkemiz çok güzel yani tarıma falanda elverişli topraklarımız var. Turistik yerlerimiz var. Bunlar normal de ekonomimizin iyi olmasına yetecek unsurlar ama yönetenler batırıyorlar güzelim ülkeyi. Açıkçası geç olmadan bu ülkeden gitmek istiyorum. Tek ben değil milyonlarca böyle düşünen insan var. Bir ülkede yaşayan insanlar ülkesinden gitmek istiyorsa o ülke zaten batmaktadır.
Gitme dostum lütfen gitme. Bu ülkeyi geri kafalı cahillerin eline bırakma. Bundan 20 yıl sonra ülkem diyebileceğin bir yer olsun.

Boş yorum. Yetim olsaydın ailenin Türkiye'de olması umurunda olmazdı. Veya umursayacak bir ailen olmazdı. Bu tip konularda ihtimallerle konuşmak cahilliktir. Ben Türkiye'de doğdum, başka bir yerde değil. Dolayısıyla o şekilde yaşarım.

Seni dogdugun yere baglayan yegane sey orada dogmus olman ve bu sekilde manipule edilmis olman. Devlet - aile ve toplumsal duzen uclusuyle. Sadece ve sadece bu.

Dunya haritasina rastgele bir dart atiyorsun ve nereye denk gelirse oranin topragina irmagina oluyorsun : )

Sonra da cehaletten bahsediyorsun.

Geri
Yukarı