Türkiye'yi seviyor musunuz?

Türkiye'yi gerçekten seviyor musunuz?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar ülkeyi sevmek ayrı doğasını sevmek ayrıdır şaka mısınız? Burada bize ülkemizi seviyor muyuz diye sorulmuş bunu diğer ülkelere bakarak anlarız. Doğası güzel deyip sevmek çok basit bir bakış açısı ben insanınıda sevmem yönetimdende nefret ederim kentleşmesini de sevmem ama gidip de doğası güzel deyip seviyorum demek çok absürt oldurdu.

İşte senin gibi düşünen ''cahil'' çok. Gelişmemiz lazım ustaa adamlar bizden 30 yıl ilerde. Biz hala suriyelilerle afganlarla uğraşıyoruz. Yurt dışınada çıkarız kimsede vatan sevgimize hiç bir şey diyemez.
Birader hükümeti savunan yok. Herkes farkında ne kadar b*ktan bir durumda olduğumuzu. Ülke ile hükümet aynı şey değil. Anlayın şunu.

Gelişmemiz lazım diyorsun yurt dışına gitmrk istiyorsun. Has lan oradan.

Tamam yurt dışına çıkmak istemiyorum hadi gelişelim. Bekliyorum, çok uzun sürmez değil mi?
Birader hükümeti savunan yok. Herkes farkında ne kadar b*ktan bir durumda olduğumuzu. Ülke ile hükümet aynı şey değil. Anlayın şunu.
Yazdıklarımı okumamışsın ki. Ben en başında coğrafi olarak seviyorum hükümet olarak berbat dedim zaten.

O şahsın da atası bu ülkeyi kazanmak için mutluluğunu değil canını bıraktıysa onun da ülkesini sevip, ülkesinin refahı için elinden geleni yapması en temel vazifedir.
Konjonktür farklılığı var fakat buraya değinmeyeceğim. ''Ülkesini sevip'' diyerek başladığın cümledeki sorun vatandaştan kaynaklanan bir sorun değil. Her insan doğup büyüdüğü çevreyi sevmeye meyillidir ve durduk yere nefret etmez. Dolayısıyla birisinin ülkesini sevmesini istiyorsan o birey nezdinde gerekli minimum şartların sağlanması gerekiyor. Bir diğeri de ''ülkenin refahı için elden geleni yapmak'' kısmı. Bu noktada çok farklı kulvarlarda çok farklı şekillerde elden gelen yapılabilir zaten. Arkadaşın az önce yazdığı gibi yurtdışına gidip ülkeye döviz de gönderebilir. Kimsenin bu ülkeye bir borcu yok ki sonsuza kadar burada çalışsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı