Türkiye'yi seviyor musunuz?

Türkiye'yi gerçekten seviyor musunuz?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizin derdiniz devlet ile değil, hükümet ile. Hükümeti de bu hale getiren halk. Ben halkımızı sevmiyorum. Türkiye'nin suçu ne?
Hükümet ile alakası yok. Eğer vatansever ve milliyetçi sayısı bu kadar fazla olsaydı yabancılar bu kadar talan edemezdi ülkeyi nitekim hükümet ile alakası olmayan konular var mesela kızların taciz edilmesi. Bakın birkaç ilçede Sakarya ve Ankarada olaylar çıktı demekki bunlar ülkesini ve ilini ve mahallesini seven kişiler ki kayıtsız kalmadı.

Soruyu "Hükümeti Seviyor musunuz?" olarak değiştirebilirsiniz.
Hükümet ile alakası yok ülkeyi sevmek başka şey, hükümeti sevmek başka şey.

Maalesef konu tam anlaşılamamış hükümetin politikalarıyla alakalı olarak sormadım.

Arkadaşım Ülke ayrı Hükümet ayrı. "Türkiye'yi seviyor musunuz?" kelimesi saçma bir şey. Devlet ayrıdır Hükümet ayrıdır. Burada "sevmiyorum" diyecek 100 kişinin 100'de ana sebebi Hükümet, bak yine Hükümete bağlandı konu. Yani konu mantığı, sorusu yanlış.

Daha önce de açılan bir konu ancak anket yapılmamıştı bugün sosyal medyada birkaç videoya denk geldim bir tanesi şöyleydi: Kaçak veya sığınmacı olduğu belli olan bir kişi araçtan video çekmiş silah atıyor, yüksek sesle müzik açmış, trafik kurallarına uymadan bir maganda gibi aracı kullanıyor, diğer problemde biliyorsunuz ki video kaydına alınan kızlar acaba bu kişiler nasıl bu kadar rahat olabiliyor kimse dur, yapma demiyor mu? Bir tepki gösteren yok mu? Diye düşündüm. Tabii bunun dışında kamu kurumlarına olan güvenin düşmesi adalet, hukuk gibi problemlerin olması da cabası, merak ettiğim bir konu var Türkiye'yi seviyor musunuz? Ama yalandan bir sevgiden bahsetmiyorum çünkü gerçekten vatansever gençler olsa ne olduğu belirsiz kişiler istediği gibi video kaydına alamaz sokakta.
Not: Farklı etnik kökenliler yanıtlamazsa sevirim.

Kesim kesim zengin sever fakir sevdirir. Zengin umut verir fakir umut duyar. Zengin yaşar fakir sürüklenir. Türkiye.

Türkiye, yaşadığımız yerleşkenin ismi. Ülke ve coğrafyasını seviyorum. Fakat insanı ve politikasından nefret ediyorum.

Zaman zaman Türkiyeli olduğum için gerçekten rahatsız oluyorum.

Maalesef konu tam anlaşılamamış hükümetin politikalarıyla alakalı olarak sormadım.
Genel soru olmuş. Türkiye çok güzel lakin kötüleştiren insanlar (bazıları).

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı