Türkler Hristiyan olsaydı nasıl olurdu?

Mesele İslam dininin barış dini olup olmaması değil. Mehmetçiği gazzeye gönderme isteğinin absürt ve saçma olması.

İstemek ve icraate dökmek çok farklı şeyler. Arabulucu bir ülke olarak böyle bir durumun içine kendimizi atacağımızı sanmıyorum. İnsanın ağzı vardır söyler. Herkesin kendisine göre bir doğrusu var ama bir de bu tür işlerin oluru olmazı var.

Sen şu an bildiğin tarihinle ne yapabiliyorsun?

Gurur duyabiliyorum. Amerikalı'lar gibi sürgün edilen ispanyolların soyundan gelmiyorum en azından.

İstemek ve icraate dökmek çok farklı şeyler. Arabulucu bir ülke olarak böyle bir durumun içine kendimizi atacağımızı sanmıyorum. İnsanın ağzı vardır söyler. Herkesin kendisine göre bir doğrusu var ama bir de bu tür işlerin oluru olmazı var.

Gurur duyabiliyorum. Amerikalı'lar gibi sürgün edilen ispanyolların soyundan gelmiyorum en azından.
Kendin diyorsun insanın ağzı vardır diye, kişilerin söylemesiyle islam dini nasıl barış dini olabiliyor?

Muhtemelen yıllar önce Avrupa birliğine girerdik. Gençlerimiz dünyanın her yerine gidip istediğini yapardı. Türkler her yerde derlerdi.

Irkçılık din ile değil ırk ile yapılırdı. (zaten öyle şu an)

Kendin diyorsun insanın ağzı vardır diye, kişilerin söylemesiyle İslam dini nasıl barış dini olabiliyor?

İslam dini barış dinidir. Bazen savaşın bitmesi için kan akması gerekir. Kardeşini korumak isteyen bir abi düşünebilirsiniz örnek olarak. Büyük çoğunluğu Müslüman olan bir ülkede sitem ettiğiniz tarzda söylemler duymak çok şaşırılacak bir durum değil ama yukarıda da dediğim gibi. Olacak var olmayacak var. Şu an o coğrafyaya girmemiz ülkenin geleceği için risk oluşturabilir. Teker teker insanlara bunu anlatmanız bildiğiniz gibi oldukça zor.
(Hem tarih hem de yorum konusu olunca çıkasım gelmiyor konudan😃 @PargalıMuharremPasha buna benzer konu olursa beni etiketlersiniz yine konuşuruz.)

Son düzenleme:
İslam dini barış dinidir. Bazen savaşın bitmesi için kan akması gerekir. Kardeşini korumak isteyen bir abi düşünebilirsiniz örnek olarak. Büyük çoğunluğu Müslüman olan bir ülkede sitem ettiğiniz tarzda söylemler duymak çok şaşırılacak bir durum değil ama yukarıda da dediğim gibi. Olacak var olmayacak var. Şu an o coğrafyaya girmemiz ülkenin geleceği için risk oluşturabilir. Teker teker insanlara bunu anlatmanız bildiğiniz gibi oldukça zor.

İslam dini Hz. Muhammed'in ölmesinden sonra barış dini olmaktan çıkmıştır. Bu söylemin en büyük kanıtından biri ise Hz. Alinin öldürülmesidir. Kardeşini korumak isteyen bir abi demişsin, aynı abi kardeşlik bağı 1. Dünya Savaşında özellikle Hicaz-yemen cephesinde neden yoktu? Her zaman aynı şeyi söylüyorsunuz Müslüman'lar kardeştir diye fakat bu kardeşlik sadece "Müslüman araplar" arasında olan bir şey. Durum bu iken ülkedeki bazı Arap sevicilerin söylemleri abes kaçıyor.

Geri
Yukarı