Türkler issizse bana ne diyen Suriyeli!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bizde savaş çıksa, kaçmayız da hadi kaçanlar olsa Suriye'ye bunlar bizi keser yeminle, ne alıp beslemesi. Adım gibi eminim sınırda vururlar. Koskoca Osmanlı'ya sırtını dönmüş araplar, ama tarih tekerrür edermiş yine aynı hatalara devam. Durmak yok, yola devam.

Kimsenin bunlara kızmaya hakkı yok bence. Sonuçta %52'nin seçtiği adam bizi bunların karşısında 2. sınıf vatandaş yaptı. Bir de bunları koruyanlar var. Unutmayın Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur. Müslümanlar bizim dostumuz değildir!
Zamanında sırtımızdan bıçakladılar hatta! Soysuzlar.

"Bizden üstünsün"... Söyleyecek söz bulamadım, adam o kadar haklı ki.
Türkiye'de Suriyeli olmak daha avantajlı...
Adamlar üste para alıyor birde. Biz de okuyamıyoruz, bir dakika gecikmeyle sınava giremiyoruz, hastanelerde sürünüyoruz. Anlamadığım, bayramda gidiyorsun Suriye cehennemine niye tekrar dönüyorsun? Madem gidebiliyorsun git ülkeni koru. Aslında suriyeliler Türkiye'ye geldi ya, Türkiye'yi de Suriye'ye döndürür soysuzlar. Fark ettiniz mi, hep Türkiye'nin ileri gelen, modern şehirlerine doldurdular suriyelileri. Eskişehir, İzmir, İstanbul, Ankara v.s. Siz hiç Yozgat'ta suriyeli gördünüz mü? Adamlarda o kadar çok para var ki, geçen gün Eskişehir'de kaç tane bilezik bozdurdular. Suriye'yi soyup geldiler burada da keyif sürüyorlar. Dolar da arttı "oh mis!".

Savaş bitince gideriz diyor bir de. Savaş mi kaldi? Bayramda ülkenize gezmeye gidiyorsunuz, komple dönmeye gelince yok ama! Adamlar da haklı. Beleş vatandaşlık, vergi ödemiyorlar, devlet maaş bağlıyor. Kim olsa gider?

Bunlardan yine işverenler kazanıyor. Gidin bugün bir tekstile. 1 tane Türk çalışan zor görürsünüz. Ucuza çalıştırıldıkları için daha tercih edilesi oluyorlar. Sonra Türkler ıssız kaliyor. Bunlar da böyle "bananehh" der iste. Sizi degil, size bunları söyletme cesareti verenlerden hesap soracaksin! Ne de olsa onların saraylarının önünde dolaşmıyorlar. Olan halka oluyor.

Böyle egitimsizlerden beleş oy toplamayı seviyor malum parti.

Savaş bitince gideriz diyor bir de. Savaş mi kaldi? Bayramda ülkenize gezmeye gidiyorsunuz, komple dönmeye gelince yok ama! Adamlar da haklı. Beleş vatandaşlık, vergi ödemiyorlar, devlet maaş bağlıyor. Kim olsa gider?

Bunlardan yine işverenler kazanıyor. Gidin bugün bir tekstile. 1 tane Türk çalışan zor görürsünüz. Ucuza çalıştırıldıkları için daha tercih edilesi oluyorlar. Sonra Türkler ıssız kaliyor. Bunlar da böyle "bananehh" der iste. Sizi degil, size bunları söyletme cesareti verenlerden hesap soracaksin! Ne de olsa onların saraylarının önünde dolaşmıyorlar. Olan halka oluyor.

Böyle egitimsizlerden beleş oy toplamayı seviyor malum parti.
Eğitimli olsa bile hiçbir işe yaramaz bunların ölüsü dirisi. Ayrıca malum parti, en zekilerini de Türkiye'ye getirse, yine oy verir, neden? Eeee, bakıyor, beleş maaş, sigorta, eğitim her şey var. Biz de sürünelim kendi evimizde. Dağdan gelip bağdakini kovacak soysuzlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı