Türkler neden tarihini önemsemiyor?

cyper

Centipat
Daha fazla  
Sayın arkadaşlar gördüğüm kadarı ile türkler bazen tarihini önemsemiyor veya atasına hakaret eleştirisinde bulunuyor bu durum neden böyle? Örnek Atatürk küfür ederler Osmanlı'ya Arap derler Emir Timur gibi bir insana atamız değildir o kötü derler. Neden böyle? Bizler tarihimize önemsemiyoruz kesinlikle, benim fikrim tarihimiz bilmeyip kulkdan dolma bilgiler ile eleştiri ve küfür etmek yapıyor zaten ön yargılıyız her şeye, sizin fikrinizi de merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sayın arkadaşlar gördüğüm kadarı ile Türkler bazen tarihini önemsemiyor veya atasına hakaret eleştirisinde bulunuyor bu durum neden böyle? Örnek Atatürk küfür ederler Osmanlı'ya Arap derler Emir Timur gibi bir insana atamız değildir o kötü derler. Neden böyle? Bizler tarihimize önemsemiyoruz kesinlikle, benim fikrim tarihimiz bilmeyip kulkdan dolma bilgiler ile eleştiri ve küfür etmek yapıyor zaten ön yargılıyız her şeye, sizin fikrinizi de merak ediyorum.

Türkler için genel olarak tarihimiz sadece Osmanlı diğerlerinin dini "İslam" olmadığı için önemsenmiyor bence.

Sosyal medyadaki ördek etkisi denilebilir aslında öyle gösterilir ama tarihçiler gösterilmez ve benim 3000'den fazla tanıdığım var hepside tarihi seviyor tüm Osmanlı padişahlarını ezbere sayabilirler.

Ayrıştırdılar insanları çünkü. Osmanlı'yı seven Atatürk'ü sevemez Atatürk'ü seven Osmanlı'yı sevemez diye algı oluşturdular. Ek olarak tarih derslerini sadece ezbere dayatarak gençleri tarihten soğuttular.

Sayın arkadaşlar gördüğüm kadarı ile türkler bazen tarihini önemsemiyor veya atasına hakaret eleştirisinde bulunuyor bu durum neden böyle? Örnek Atatürk küfür ederler Osmanlı'ya Arap derler Emir Timur gibi bir insana atamız değildir o kötü derler. Neden böyle? Bizler tarihimize önemsemiyoruz kesinlikle, benim fikrim tarihimiz bilmeyip kulkdan dolma bilgiler ile eleştiri ve küfür etmek yapıyor zaten ön yargılıyız her şeye, sizin fikrinizi de merak ediyorum.
Çok fazla tarihçi var, sadece sosyal medya da gündem olmuyorlar.Atasına hakarette bulunanların çoğu da Müslüman ve Atatürk'ün müslümanları astığını sanan araştırmayı bilmeyen bir kitle.

Ayrıştırdılar insanları çünkü. Osmanlı'yı seven Atatürk'ü sevemez Atatürk'ü seven Osmanlı'yı sevemez diye algı oluşturdular. Ek olarak tarih derslerini sadece ezbere dayatarak gençleri tarihten soğuttular.
Çok haklı.

TikToK'den oradan buradan görme bilgiler ile insanları liderleri yargılayan tipler bunlar. Bunlar gibi birkaç tip tanıyorum Atatürk'e tapıyor diğer liderler umurunda değil.

Ülkenin çoğunluğu okumayı ve araştırmayı sevmeyen, kulaktan dolma bilgilerle kabadayılık taslayan ayrıca cahilliğini kabul etmeyen insanlarla dolu. Ülkenin IQ ortalaması ve eğitim kalitesi ortada çoğu kişi ailesinden ne öğrendiyse onunla yaşıyor. Tarihi Facebook'taki kadir mısıroğlu videolarından öğrenen adamdan bir şey beklemek absürt olur.

Çok fazla tarihçi var, sadece sosyal medya da gündem olmuyorlar. Atasına hakarette bulunanların çoğu da Müslüman ve Atatürk'ün Müslüman'ları astığını sanan araştırmayı bilmeyen bir kitle.

Çok haklı.

Hocam Atatürk anlamak için beyin lazım zigot denen beyinsizlerde yoktur Atatürk imamları astırdı ama neden astırdı bu argümanı sunup kendisi bir şey bilmiyor daha o zamanki imamlar Müslüman'ım diye geçinip ingizlizlerin arkasına sığınıp vatanına ihanet etmiş atamda en yapsın ayaktamı alkışlasın.

Geri
Yukarı