Türkler neden tarihini önemsemiyor?

TikToK'den oradan buradan görme bilgiler ile insanları liderleri yargılayan tipler bunlar. Bunlar gibi birkaç tip tanıyorum Atatürk'e tapıyor diğer liderler umurunda değil.
Evet, arkadaşım geçen ben Atatürk'ü sevmiyorum dedi.Neden dedim.Müslümanları asıyormuş dedi.Tiktok'da ne tutarsa araştırmadan inanıyorlar.Son dediklerin de Müslümanlara inat yapıyor.Tanıdığım bir arkadaşım var ordan biliyorum.Tabi farklı sebepleri de olabilir.

Türkler için genel olarak tarihimiz sadece Osmanlı diğerlerinin dini "İslam" olmadığı için önemsenmiyor bence.

Hocam ister İslam olsun isterse gök tengrı inancı ama onları da kabul etmemeleri gariptir Müslüman olmayan bir kitle bile tarihini bilir yav ama zigotlar bir şey bilmiyor

Kadir misıroğlu gibi sahtekar tarihçiler yüzünden de yine aynı şekilde Osmanlı'yı diğerlerinden üstünde tutuyor oysaki Osmanlı'dan önceki 1000 yılı anlatmaz bunun gibi tarihçiler. Atatürk'ü kötülerler bunlar neymiş halifeliği kaldırmış, saltanatı kaldırmış :D Sanki padişah olsa siz onun boyunduruğu altınca rahatça yaşayabilecektiniz.

Hocam ister İslam olsun isterse gök tengrı inancı ama onları da kabul etmemeleri gariptir Müslüman olmayan bir kitle bile tarihini bilir yav ama zigotlar bir şey bilmiyor

Din ile alakalı bir video oldu mu hemen altına yorum yazıyorlar sanki biliyorlarmış gibi cahil işte ne beklersin ki.

Evet, arkadaşım geçen ben Atatürk'ü sevmiyorum dedi.Neden dedim.Müslümanları asıyormuş dedi.Tiktok'da ne tutarsa araştırmadan inanıyorlar.Son dediklerin de Müslümanlara inat yapıyor.Tanıdığım bir arkadaşım var ordan biliyorum.Tabi farklı sebepleri de olabilir.
hocam atatürk sevmemek için gerekli bir sebebi var ise ve saygı duyuyorsa anlarımda bunlarda bu kadar anlama kıtlığı var merak ettim

Kadir misıroğlu gibi sahtekar tarihçiler yüzünden de yine aynı şekilde Osmanlı'yı diğerlerinden üstünde tutuyor oysaki Osmanlı'dan önceki 1000 yılı anlatmaz bunun gibi tarihçiler. Atatürk'ü kötülerler bunlar neymiş halifeliği kaldırmış, saltanatı kaldırmış :D Sanki padişah olsa siz onun boyunduruğu altınca rahatça yaşayabilecektiniz.

Din ile alakalı bir video oldu mu hemen altına yorum yazıyorlar sanki biliyorlarmış gibi cahil işte ne beklersin ki.
hocam izah edim Kadir popcorndan tarih öğrenmek kusura bakmayın Gerikafalılıktır Timura laf edip şehys pır müslüman diyen adam okumuş diyorlar nereden okudu banada gösterin

Allah, Atatürk düşmanlığı Türkiye'de havalılığa giriyor.

Oda var hocam insanlar kendi değerlerine sövmekden aciz siz siz olun sövmeyin hocam Allah'a inanıyorsanız saygım sonsuz ama inancınız farklı ise beni ilgilendirmez ama değer nedir saygı nedir bilmiyorlar.

@cyper ben demiyorum üstat(!) öyle diyor bak
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıştırdılar insanları çünkü. Osmanlı'yı seven Atatürk'ü sevemez Atatürk'ü seven Osmanlı'yı sevemez diye algı oluşturdular. Ek olarak tarih derslerini sadece ezbere dayatarak gençleri tarihten soğuttular.
hocam ben kendim öğrendim dedikleri kadar saçma bişey görmedim cidden

@cyper ben demiyorum üstat(!) öyle diyor bak
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
aaa hocam çok doğru hatta ben oradaki mikrofonum okudu

TikToK'den oradan buradan görme bilgiler ile insanları liderleri yargılayan tipler bunlar. Bunlar gibi birkaç tip tanıyorum Atatürk'e tapıyor diğer liderler umurunda değil.
Hocam onlardan uzak durmak en hayırlısı tek bildikleri Atatürk hiç bisey görmezler

Ayrıştırdılar insanları çünkü. Osmanlı'yı seven Atatürk'ü sevemez Atatürk'ü seven Osmanlı'yı sevemez diye algı oluşturdular. Ek olarak tarih derslerini sadece ezbere dayatarak gençleri tarihten soğuttular.

Hocam ayrışma şöyle ideolojik kavramlar sayesinde bazı insanlar çoğu şeyleri göremez oldu bir solcu Osmanlı'ya Arap der çünkü araplaşmışız hafasina girerler ama bilmiyorlardı edebiyatta dini tasavvufun bir sürü adam çıktı mevlana yunus emre gibi çıkmış bunlara gelip Arap bunlar diyorlar bu adamların derdi araplaşmak değildi tüm İslam alemini bir çatı altında toplamak kendi değiştirilmiş şeriat sistemine göre yargılanıyordu o zaman kimse Osmanlı'da İslam zorla dayatilmiyordu veya onlara kötülük yapılmadı Osmanlı hayatta kalma sebeplerinden en büyüğü ise hoşgörü politikası adamlar mektup yazıp söyle diyor Allah'm Osmanlı'ya güç ver fetih etsin bize dinimizi yaşamaya hoşgörü versin bu olay gerçektir Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u fetih ettiğinde adamlara zorla Müslüman olun demedi gitti ayasofyada onlara yaşama özgürlüğü verdi şayet Osmanlı'da çok hata vardır ama yine de kendileri Arap olmuyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı