Türkler sonradan mı Müslüman olmuşlardır?

Talkan ve curcan katliamı bakınız.
Bir Türk kafasına 100 altın veriliyordu.
Emevi Arap'ları o zaman insanları gruplara ayırdı. Müslümanlıkla İslam ile uzaktan yakından alakası olmayan davranışlarda bulundular. Bu yapılanları biz islama yüklemiyoruz haşa. Arap'ların kendisi yaptı. Şu anda aynısını yapıyorlar. Dünde yaptılar. Irkçı değilimde bu böyle yani kabul edelim. Birçok Arap bizi sevmez. Bizde onları sevmeyiz.

Evet haklısın. Emeviler, Arap Müslüman'lar hariç hep diğer ırk Müslüman'ları 2. sınıf olarak saydılar ama Abbasiler dönemi'ne kadar...

Birader sen galiba 7.sınıf okumamışsın herhalde...
Karahanlılar Müslümanlığı kabul eden ilk Türk Devleti'dir.
Karluklar onlardan önce Müslüman olmuşlardır fakat devlet olamamışlardır.
Ben bu konuyu yıllardır araştırıyorum. Milletten duyduklarınızla konuşmayın.

'Türklerin İslam'a geçişi'nden alıntılar yaparak yazacaktım fakat anlatılmış kısa bir şekilde burada çok dil dökmeye gerek yok. Böyle konuları internette araştırır, makaleler okursanız burada göreceğiniz ağızdan ağıza aktarılmış, uydurma söylemlerden çok daha doğru ve salt bilgilere ulaşırsınız. Arada sırada Google kullanmayı bütün sosyal kullanıcılarına tavsiye ediyorum.

Karahanlılar müslümanlığı kabul eden ilk Türk Devleti'dir.
Karluklar onlardan önce Müslüman olmuşlardır fakat devlet olamamışlardır.
Ben bu konuyu yıllardır araştırıyorum. Milletten duyduklarınızla konuşmayın.

Tamam işte bende öyle diyorum.
'Türklerin İslam'a geçişi'nden alıntılar yaparak yazacaktım fakat anlatılmış kısa bir şekilde burada çok dil dökmeye gerek yok. Böyle konuları internette araştırır, makaleler okursanız burada göreceğiniz ağızdan ağıza aktarılmış, uydurma söylemlerden çok daha doğru ve salt bilgilere ulaşırsınız. Arada sırada Google kullanmayı bütün sosyal kullanıcılarına tavsiye ediyorum.

Ama Google'daki her bilgide doğru bilgi garantisi vermiyor. :)

Hayır, Karluklar.
1617961370102.png

Geri
Yukarı