Türkler'e Neden Bu Kadar Oyunlarda Sövülüyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Genel olarak toksik bir millet olduğumuz için olabilir mi? Oynadığım her oyunda Türk görünce "aha geldiler yine" diyorum. Nadiren iyi adam çıkıyor. Ruslar için de aynı şey geçerli.

Geçmiş geçmişte kaldı. Onların dedesi öldüyse bizimkiler de öldü. Savaşın kazananı yoktur arkadaşlar. Irkınıza sövüp konuyu milliyetçiliğe getirecek kadar aptal bir zihniyetli oyuncuysa karşındaki, raporla ve mute atıp geç.

Pek takılmayın, sövülen değil söven kalitesini düşürür. Hele böyle ırk konularında. Adamı vurursun tepki olarak ''f*ck off'' der bu ayrı konu. Bunu biz de diyoruz. Irka sövmek kabul edilemez. Karaktersizlerin yapacağı iş.

Cahiliz, yabanci dil bilmiyoruz, saygisiziz. Yabanci birinin perspektifinden pek de iyi bir oyun arkadasi oldugumuz soylenemez.

"Victorina" isimli Alman bir oyuncunun "Could you help me?" yazdigi bir oyunda, "s**enAdam_28" isimli oyuncudan "para ver" mesaji almaniz pek olasidir. Zamanla "Victorina" gibiler kaybolur gider, kaba saba, kendini akilli sanan toksik insanlarin sayisi artar. Bunun yeni nesille alakasi yok, ben 2000 li yillarin basinda DSL internetle AgeOfEmpires oynuyorduyordum, o zaman da oyleydi.

Kulturumuzde ozur dilemek, kazanan rakibi tebrik etmek, basarisizlik durumunda sorumlulugu ustlenmek, mutevazi olmak gibi erdemlerimiz yok. Hic bos yere aksini iddia etmeyin. Memleketin tepesindeki insanlar da boyle, vasifsiz en dipteki insanlar da boyle.

Ayrica bunun tarihsel gecmisle alakasi yok. Yok Osmanli, yok Atilla diyenler sacmaliyor. Cogu yabanci Turkiye'yi haritada gosteremez, ne tarihinden bahsediyorsunuz siz. Size pompalanan milliyetci gaz o yalnizca. Ayrica cogu Turk de haritada Viyana'yi gosteremez. Trablusgarp'i gosteremez. Pofuduk bir tarih bilgisi ustune dev bir islam milliyetciliginden baska bir sey degiliz.

Ben Turk olmasam, cogu Turk'un zirvaladigi Ingilizce'yi anlayamiycam. Iletisim kurmak mumkun degil. Turkish English konusuyor hepsi Belki 15 senedir internetten oyun oynarim daha 1 defa "Beyler kusura bakmayin, cok kotu oynadim" diyen Turk'e rastlamadim.

Ayrica fakiriz. Dogru duzgun mikrofonu olmaz, internet baglantisi zayif olur yuksek pingle oynar. Ingilizce konusamaz. Yazamaz. Anlayamaz. Yenilince saga sola suc atar. Kazaninca kendisinin cok iyi oynadigini sanar. 10 kisilik oyunda 2 Turk tum chat'i domine eder, aralarinda Turkce konusurlar, bundan buyuk keyif alirlar. Firsatini bulursa baska milletten azinliklari eziklemeyi cok severler. Araplar soyle, Ruslar boyle vs. Ama kendisi mukemmeldir. Oyunlarda hile yapmayi mental bir basari, oyunlara para vermeyip korsan oynamayi ticari bir basari zannederiz. Oyuna yeni baslayanlar ezik, oyunda cok iyi olanlar "kesin hile yapan" adamlar, oyuna cok zaman harcayanlar "no-life" ergendir ona gore. Oyunun nasil oynanmasi gerektigi konusunda arastirma yapmaz, okumaz. 2-3 tane veledin videosunu izleyip kendini bir anda ustad zanneder. Bunlar hep bize ait ozellikler ve gayet de fark edilebiliyor bagimsiz bir gozle bakildiginda. Elbette istisnai cok insan var.

Kiz arkadasimla multiplayer oyun oynadigimizda, oyun sonunda mesaj atip yurumeye calisan ezikler hangi milletten olabilir sizce?

@Jira O ne guzel kedidir oyle, soylemeden gecemiycem : )

Son düzenleme:
Ya şu mesajın cidden niteliksiz, elinden hiçbir şey gelmeyen ve sadece ırkının geçmişi ile övünen birisi tarafından yazıldığına içten inanıyorum. Böyle bir geri kafalılık nerde görülmüş yahu. Yok bizim dedelerimiz şöyle böyle yapmış onlarda o yüzden bize kinliler falan. Ulan kaç yüz sene öncesinden bahsediyorsun sen. Afedersiniz ama aptal mısın kardeşim sen. Açıkça söylüyorum aptal mısın yahu. Yaşın kaç senin? Cidden şimdi anlaşılıyor neden milletin bizi sevmediği. Yok dedelerimiz şöyle böyle. Yürü git!
Sen önce git o küfür edenlerdeki kini nefreti bir gör ondan sonra gel burada erkeklik tasla.

BF1'de ben şuana kadar 2 tane yabancı arkadaş edindim ve gayet saygılı idiler.

Türk oyuncular genel olarak kanser olduğu için olabilir, yeri geliyor beni de kanser ediyorlar. Ben bugün BF1 oynarken karşı takım Fetih modunda geriye düştü, Rus oyuncular bayrak kapmak yerine Gözcü alıp kendi bölgelerinden K/D kasma derdindeydi herkes Ruslara sövdü.

Çok iyi gidersen karşı takımdan linç yersin, kanser oynarsan hem kendi takımından hem de karşıdan linç yersin. Türk olmayla özel bir alakası olduğunu düşünmüyorum.

Ya hepsini bırak biz, bize sövüyoruz zaten:) Onlara fırsat bile vermiyoruz:) Adam PUBG Mobile'da uçakta "Türk var mı o... çocukları" (Türkçe olarak) diyip atlıyor:) Bazıları cidden kaçak alkol mü kullanıyor nedir bu kafa ben erişemiyorum cidden:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı