Türkler'e Neden Bu Kadar Oyunlarda Sövülüyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
18
Yer
İzmir
Bugün BF1 oynuyordum. Sırf tankla 50-0 gittim diye Türk'lüğüme sövmeye başladılar. Aynı şekilde serverda 5 Türk arkadaş daha vardı ve hepimize sövdüler. Admin dahil. Bunların screenshotlarını alıp reportladım ama bir sonuç alır mıyım? Asıl soruya dönersek, neden hep bize sövülüyor? Hitler'ı kınarlar, ama onlardan farkları yok. Screenshotları koysam küfür sayılacağından koymuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Multiplayer rekabetçi oyunlarda türklerin çoğunluğu toxic bir şekilde oynadıkları için bize karşı çok büyük bir önyargı var. Sorduklarında türk dediğimde hemen muted yazıp mute atıyorlar. Bazen türklüğümden utanıyorum. Neden böyle bir milletiz diye sorguluyorum...

Ya gerçekten bizi ırk olarak sevmiyorlar veya oyuna giren bazı kötü Türk arkadaşlardan dolayı ön yargılı davranıyorlar.
Başka açıklaması yok diye düşünüyorum.

Tarihimizde hep dedelerine çektirdiğimizden içlerinde kalan kini dışa vuruyorlar.

Hem ırk olarak sevmiyorlar üstüne berbat oynuyoruz oyunları. Ancak bunlar her zaman olmuyor. Valla şimdi Assetto Corsa'dan çıktım. Bir online sunucu da oynuyordum. Sunucunun izin verdiği en hızlı arabayla oynarken dikiz aynasından her gören, Almanından tutunda Çinlisine kadar yol verdi. Bir tane Ukraynalı üstüme kırdı sadece. :D

Ruslar ve Türkler oyunlarda kanser. İster kabul edin ister etmeyin. Türk ve Rus gelince oyunun kalitesi bir anda yerin dibine giriyor. İstisnalar var ama %99 böyle.

Aynı şekilde biz nasıl Ruslara küfür ediyorsak aynı şekilde onlar yapıyor. Haklılar mı dersen sonuna kadar haklılar. Bu ırkçılık falan değil. Adam gibi oynayan millet olsak kimse ağzını açmaz.

Ben hiç Alman, İngiliz veya Fransız birine küfür ettiklerini görmedim. Oyunlarda küfür yiyen iki millet var. Biri Ruslar biri Türkler. Ben zaten genelde öyle yapanları susturuyorum. Hepsi öyle değil tabii arada baya iyi anlaşıp, oynadığım kişiler geliyor.

Yani haklılık payı baya var adamlarda. Ben bile rahatsız oluyorum. Adam gibi oynayan kitle çok az. Oyunu bilmeyebilirsin onda sorun yok fakat oyunun zevkini bozarsan oyundan atılırsın eğer atamazlarsa küfür yersin. Düzgün oynarsanız zaten genelde herkes sakin bir şekilde oyununu oynuyor.

370796

Oyunların çoğunda Türk arkadaşlar hep hır çıkartığı içindir, mesela bu sabah adam bana çarpıp ardından sürmeyi öğrensen gibisinden sövdü, şikayet ettim ve büyük ihtimal sohbet banı yedi 😂

SS alıp şikayet edin, haklı iseniz %90 işe yarar.

Ben hiç bu durumla karşılaşmadım. Hatta yabancılarla Türkler'den daha iyi iletişim kurup, oynayabiliyoruz. Türk olduğumu belirttiğimde kendi ırkımdan daha çok küfür yiyen biriyim. Gariptir ki. R6 gibi oyunlarda, üst ranklarda biraz daha yaşını başını almış adamlar geliyor mesela. Çok tryhard oynayan birisi değilim, oyun içi kişilerle konuşmayı severim. Nereli olduğumuzu falan söylüyoruz (Afrika kıtasından Avrupa kıtasına kadar her çeşit insan var) sanki 5 arkadaş girmişiz gibi konuşarak koordineli bir şekilde oynuyoruz.

Bir de kişinin nereli olduğu önemli değil, içinde toksitlik varsa her seviyede ve her millette bu olaylar yaşanır.

Çok şükür ki Allah bizi Türk olarak yaratmış ve Binlerce yıl Dünya üzerinde Hüküm sürmüşüz. Bu yabancıların kuyruk acısı Avrupa Hun İmp. Attilla'dan. Zamanında Papa 1.Leon'u yalvartmış. Bizim komutanımız bütün Avrupa ülkelerini hakimiyet altına almış gerekli dersi tüm Avrupaya öğretmişti. Amaç Avrupaya Medeniyeti empoze etmek. O zamanlar Avrupa devletleri boyunduruğu altındaki küçük devletlere ve İnsanlarına haksız yere zulmettikleri için Allahta o zulmedenlere "Tanrının Kırbacı" adı altında Attilla'yı Gönderdi. Ve onları dize getirdi.

Biz Türk'üz Dünya üzerinde tek bir medeniyet ve tek bir cihan hakimiyetini düşünen İnsanlara hoşgörü ile yaklaşan bir Milletiz. Atalarımızla Gurur duyuyorum. Allahıma Şükürler olsun.

Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa Adın Yazılacak Mücevher Taşa.

Not: Önemli olan sunucularda haksızlık yapmamak küfür etmemek. Ne et ne ettir. Adam akıllı oyun oynamak esas kılınmak üzere istediğin sunucularda oynayabilirsin. Durduk yere de kimse küfretmez ederse bedeli öder.
Avrupa sunucularında oynayacağınıza Türk sunucularını tercih ediniz. O da yoksa biz kendimiz sunucu kuralım orada oynayalım. Var mısınız gençler?

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı