Türkmenistan'da çoğu sosyal medya uygulaması yasak

Bu duruma gerçekten üzüldüm. Eğer söylediğiniz gibi ise bu yazınızdan dolayı Technopat'ta engellenebilir. :) Türkmenistan'ın da biz gibi ileriye gidememesinin sebeplerinden biri tam özgürlüğe karşı olmaları herhalde.
Maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:

Eğitim Kurumları​

Ülkemizde bilim ve eğitim sektörünün modernleştirilmesine yönelik devam eden çalışmalar kapsamında, gençlerimizin internete bakış açılarını daha da genişletmeleri için eğitim gördükleri yerlere uygun internet fiyatları sunuyoruz.

512Kbps ile ülkeyi modernleştirmek vay be. 512Kbps ile videonun keyfini çıkarın 1024KBPS hizimızı yaşayın. Çok üzücü bir durum.

Türkmenistan gibi bir ülke için üzücü durum, halbuki hükümet yasaklar yerine teşvik koysa ve milletini daha bilgili ve bilinçli toplum haline getirmeye çalışsa yaptığının 10 misli daha iyi gelire de sahip olur sıralamalarda da kötü gözle bakılmaz.

Sırf şu tarz şeyleri görmek bile Türkiye'li olduğum için gurur duymamı sağlıyor. Birçok Türk ülkesine göre gene iyiyiz ama tabii ki bir Avrupa-Amerika-Asya ülkeleri kadar da gelişebilmiş değiliz.

Sosyal medyanın yasaklanması harika bir şey, 7/24 evde telefona, bilgisayara tutuklu kalan obez insanlar oluşmuyor toplumda mesela ve toplum teknoloji yerine kendini iş hayatına atıyor. Bu harika bir şey değil mi?
Adının sosyal kullanıcısı olan birinin bunu yazması komik.
Eğer sana göre bu iyi bir şeyse internetin fişini çekip dışarıya çıkmakta özgürsün. Ama bunun zorunlu kılınması berbat bir şey.
2Mbps internet ile film, dizi izlemek bile işkence olur.
İstediğin bilgiye ulaşman oldukça uzun sürer.

Türkmenistan gibi bir ülke için üzücü durum, halbuki hükümet yasaklar yerine teşvik koysa ve milletini daha bilgili ve bilinçli toplum haline getirmeye çalışsa yaptığının 10 misli daha iyi gelire de sahip olur sıralamalarda da kötü gözle bakılmaz.

Sırf şu tarz şeyleri görmek bile Türkiye'li olduğum için gurur duymamı sağlıyor. Birçok Türk ülkesine göre gene iyiyiz ama tabii ki bir Avrupa-Amerika-Asya ülkeleri kadar da gelişebilmiş değiliz.

Rusya istediğine ulaştı bu bölgelerde. Burası kapalı bir kutu 2 sene önce İMO da tanıştığım kadınların dert yanışını ben biliyorum.

Sosyal medyanın yasaklanması harika bir şey, 7/24 evde telefona, bilgisayara tutuklu kalan obez insanlar oluşmuyor toplumda mesela ve toplum teknoloji yerine kendini iş hayatına atıyor. Bu harika bir şey değil mi?
Bu kimi ilgilendirir? Bu insanlar çok fazla yok hem.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı