TürkNet YAPA 100 Mbps performansı

Şu an kullandığım internet Superonline 8 Mbps fakat oturduğum bölgeden dolayı 4 Mbps alabiliyorum. TürkNet müşteri temsilcisi ile görüştüğümde ise bana YAPA bölgesinde olduğumu ve 100 Mbps'e kadar fakat ADSL hızı verebileceklerini söylediler. Bu değerler doğru olabilir mi yani bu hızları alabilir miyim? geçiş sürecini onaylarsam ne gibi sorunlar ile karşılaşabilirim ve bu alt yapıyı kullanan arkadaşların alabildikleri hız ve FPS oyunları için ping değerleri nelerdir? Konuyu görüp kullanan arkadaşlar yorumlarını iletirse çok memnun kalırım.

Herkese iyi hafta sonları.
Bana da maksimum 16mbit alabilirsin diyordu. Lakin TurkNet Yapa altyapısına geçtiğimde modeme gelen hız 35 mbit download ve 8 uploaddı. Ama zayıflamadan dolayı 23-24 download ve 8mbit upload sabit alabiliyorum. Santrale mesafem 400mt. civarı kablo uzunluğunu tam olarak bilmiyorum. Ama 16 dan 24 e geçince ve upload 8 olduğundaki sevincimi anlatamam. Bölgede fiber veya VDSL yok maksimum 16 mbit alınabiliyor. Benim direk santralden VDSL2 olarak geldiği için böyle.
IMG_20181203_182410.jpeg

Turknet cidden şans işi alt yapı ile alakalı bana 35mbps destekliyor dediler. İnternetim hızım 38-40 arası alıyorum. Upload 3.5mbps ping değerlerimde gayet iyi oyunlarda gayet akıcı lagsız kullanıyorum. Özellikle 1080p-4k film video rahatlıkla izleyebiliyorum. Fiyatları yükseltmelerinde korkmuyor değilim.

Bana da maksimum 16mbit alabilirsin diyordu. Lakin TurkNet Yapa altyapısına geçtiğimde modeme gelen hız 35 mbit download ve 8 uploaddı. Ama zayıflamadan dolayı 23-24 download ve 8mbit upload sabit alabiliyorum. Santrale mesafem 400mt. civarı kablo uzunluğunu tam olarak bilmiyorum. Ama 16 dan 24 e geçince ve upload 8 olduğundaki sevincimi anlatamam. Bölgede fiber veya VDSL yok maksimum 16 mbit alınabiliyor. Benim direk santralden VDSL2 olarak geldiği için böyle.Eki Görüntüle 352377
Şu attığın hızladı alabilsem o sevinci bende paylaşacağım dostum :)) Bekliyorum bende YAPA dayım bu hafta kurulum olacak sanırım Cuma veya Cumartesi sonuçları paylaşırım

Şu attığın hızladı alabilsem o sevinci bende paylaşacağım dostum :)) Bekliyorum bende YAPA dayım bu hafta kurulum olacak sanırım Cuma veya Cumartesi sonuçları paylaşırım
Tamamdır bekliyorum hocam umarım bir an önce kurulur. Ben YAPA başvurusunu yaptıktan 4 ay sonra hattımı YAPA'ya geçirmişlerdi. Korkutmak istemem ama YAPA'da olup santral uzaklığından dolayı 16mbit ten daha düşük hızlar alan var biraz şans işi :). Şu an yaptığım hız testi aşağıda
umarım benzer sonuçları alırsın sende :)
7895716117.png

edit: yanlız bir sorun oldu herhalde ISP kısmında Turkcell yazıyor fakat TurkNet kullanıyorum :)

YAPA'nın olduğu santrale ile aranız 200-300 metre ise Türkiye şartlarından upload hızından ötürü en iyi hizmeti almış oluyorsunuz fakat mesafe 800 metreden uzun ise ADSL dışında çözüm yok, yapılan kablolar zamanında mesafeye göre ölçülüp, uygun şekilde yapılsaydı şimdi çoğu kullanıcı 24 Mbps hızları rahatlıkla alırdı.

Bana da 34 Mbps olarak verdiler özellikle bazı zamanlar da akşamları 5 Mbps'ye kadar düştüğü oluyor hızın yani TurkNet o kadar da iyi hizmet veremiyor maalesef. Müşteri hizmetlerini bağlanamama gibi sorunlar derken TurkNet ilk başta kulağa güzel gelse de sonradan bıkkınlık geçirecek derecelere kadar da geliyor. Yılbaşını bekliyorum ben de tarifeler bir düzgün olsun farklı bir sağlayıcıya geçeceğim.

@karavana03 bağlı olduğunuz santralde kapasite yetersizliği olduğu için akşamları hız düşmesi yaşamanız normal, TurkNet kısa süre içerisinde bağlı olduğunuz santralde kapasite artırmaya gitmez ise yılbaşını beklemeden farklı firmaya geçmenizi öneririm zira yılbaşında sonra port ücretlerine gelen zamlardan ötürü fiyatlar ciddi oranda artacak, en azından ben böyle düşünüyorum.

@karavana03 bağlı olduğunuz santralde kapasite yetersizliği olduğu için akşamları hız düşmesi yaşamanız normal, TurkNet kısa süre içerisinde bağlı olduğunuz santralde kapasite artırmaya gitmez ise yılbaşını beklemeden farklı firmaya geçmenizi öneririm zira yılbaşında sonra port ücretlerine gelen zamlardan ötürü fiyatlar ciddi oranda artacak, en azından ben böyle düşünüyorum.
Müşteri hizmetlerine bağlansak söyleyeceğiz de o kadar berbat bir sistemleri var ki muhatap olabileceğimiz kimse çıkmıyor karşımıza en son merkezlerine gideceğim yarın da bağlanamaz isem. Mail atıyoruz geri dönüş filan yok.

Bana da 34 Mbps olarak verdiler özellikle bazı zamanlar da akşamları 5 Mbps'ye kadar düştüğü oluyor hızın yani TurkNet o kadar da iyi hizmet veremiyor maalesef. Müşteri hizmetlerini bağlanamama gibi sorunlar derken TurkNet ilk başta kulağa güzel gelse de sonradan bıkkınlık geçirecek derecelere kadar da geliyor. Yılbaşını bekliyorum ben de tarifeler bir düzgün olsun farklı bir sağlayıcıya geçeceğim.
Hocam bende öyle bir sorun yok santralle alakalı herhalde. Minimum 21mbit gördüm 1.5 aydır test yaptım her gün minimum 21 aldım. Benim tüm gün aynı hız pingim de çok iyi valla. Bence santraldeki yetersizlikten kaynaklanıyor eğer etrafınızda çok ve büyük siteler varsa ondan kaynaklanabileceğini düşünüyorum.

Hocam bende öyle bir sorun yok santralle alakalı herhalde. Minimum 21mbit gördüm 1.5 aydır test yaptım her gün minimum 21 aldım. Benim tüm gün aynı hız pingim de çok iyi valla. Bence santraldeki yetersizlikten kaynaklanıyor eğer etrafınızda çok ve büyük siteler varsa ondan kaynaklanabileceğini düşünüyorum.
Yani bilemiyorum bulunduğum konumun altyapısı zaten iyi değil onu biliyorum ama apartmanda bir de Ttnet kullanan biri var ve böyle şeyler yaşamadığını söylüyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı