TürkNet 50 Mbps internetin 16 Mbps hıza düşmesi

Ali Eren Han

Kilopat
Daha fazla  
TürkNet 50 Mbps'e kadar download, 4 upload ve 150 GB AKK paketi abonesiyim.

Birkaç saat öncesine kadar 50 Mbps download, 2 Mpbs civarı upload alıyordum. Şu an 16 Mbps download, 1.7 upload alıyorum. AKK'yi geçmedim, modem arayüzünden baktım hattıma gönderilen 50 Mbps. Modemi yeniden başlatmayı dinlendirmeyi kabloları çıkarıp takmayı denedim ama hala 16 Mbps alıyorum. Müşteri hizmetlerini aradım gerekli kontrolleri yapıp iki gün içinde döneceklerini söylediler. Durduk yerde böyle olmasının herhangi bir nedeni olabilir mi şu an için kısa vadede benim yapabileceğim bir şey var mı 2 gün beklemek istemiyorum.

Ki sorun sadece iki gün beklemek değil bazen uzattıkça uzatıyorlar 1 hafta sadece kontrol için geçiyor, çözüm değil. Benim kontrol edebileceğim veya yapabileceğim bir şey var mı acaba?

Hız testini kablolu bağlantıyla başka cihazlar bağlı değilken, herhangi bir indirme işlemi açık değilken yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
yapabilecek herhangi birşeyin yok. büyük ihtimalle türknet in kullandığı alt yapı hatlarında aşırı yüklenme vardır yani sizin bölgeye yeteri kadar bant genişliği sağlayamıyor olabilir çünkü burada arkadaşımda türknet kullanıyo onda 75 mbs internet hızı var. modeminin de arızalı olabilme durumu var tabi. türknet bedava modem vermiyor eğer modem türk telekom gibi şirketlerden bedava olarak gelen modemlerden ise onlarda sıkıntı oluyor sıkıntıyı müşteri hizmetleri halledemezse modemi değiştir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı