TürkNet 75 MBPS tarifede 35 MBPS hız

Aynen yeni döneme girildiği halde, hızım gece gündüz 24 Mbit'e sabitlemişler. Aramadım bile OIM'den tüketici şikayet bölümünde bildirdim. Sorun düzeltildi dediler ama modem kapanıp açılmadan düzelmedi sonra düzeldi.

Müşteri hizmetlerinin müziği çok güzelmiş. :ıslık:
Az önce konuştum ve modemim ile bağlantı kuramadıklarını söylediler.
Daha önce Canlı Destekten oluşturulan arıza kaydındaki bir kaç bilgiyi güncellediğini söyledi ve en kısa zamanda bana ulaşacaklarmış.
Ve bende Türk Telekomdan aldığım eski paketimin bilgilerini kontrol ettim.
türk telekom_LI.jpg

xDsl istatistiklerim:
modem.JPG

Böyle bir tablo ile karşılaşınca aklıma hızımın Türk Telekomun verdiği modem yüzünden sınırlandırılmış olabileceği fikri geldi. Neden olmasın? Türk Telekomdan bahsediyoruz, her şey beklenir. :)

arayüz.JPG

Zyxel'in download merkezinde modemimin model numarasını arattığımda modemimin olmadığını farettim. :D
zyxel.JPG

Bu fiyata şükredelim bu hizmet için şükredin. Bende Türk.net özgür iletişim tarifesini kullanıyorum 2 ay hattım ADSL olduğu için 16 mbps kullandım süperdi. Şimdi vdsl geldi 35 mbps oldu süper oldu 60 tl ye 35 mbps 150 GB AKN 1000 DK görüşme ve Taahhütsüz paketi hangi hizmet sunuyor. Bu modemden dolayı değil sana verilen hız bu eğer modem üzerinde 75 mbps yazıp 35 mbps hız alsaydın dediğin doğru olurdu modemi değiştirsen bile ppp(İİS)'nin senin için verdiği hız bu olduğu için yine aynı hızı alacaksın.
Hız bilgilerini daha ayrıntılı şekilde görmek istiyorsan Türknet online işlemler sayfasını ziyaret et belki yanlışlıkla 35 mbps tarifesine bağlamışlardır.
Resimde görüyorsun hattım 75 mbps kaldırabilir ama 35 mbps ile sınırlandırılmıştır.
Ekran Alıntısı.JPG

s.JPG

Online işlemlere gir bak hızın kaçmış, eğer 75 mbps ise müşteri hizmetlerini ara şikayetini bildir.
2.JPG

Son düzenleme:
Bu fiyata şükredelim bu hizmet için şükredin. Bende Türk.net özgür iletişim tarifesini kullanıyorum 2 ay hattım ADSL olduğu için 16 mbps kullandım süperdi. Şimdi vdsl geldi 35 mbps oldu süper oldu 60 tl ye 35 mbps 150 GB AKN 1000 DK görüşme ve Taahhütsüz paketi hangi hizmet sunuyor. Bu modemden dolayı değil sana verilen hız bu eğer modem üzerinde 75 mbps yazıp 35 mbps hız alsaydın dediğin doğru olurdu modemi değiştirsen bile ppp(İİS)'nin senin için verdiği hız bu olduğu için yine aynı hızı alacaksın.
Hız bilgilerini daha ayrıntılı şekilde görmek istiyorsan Türknet online işlemler sayfasını ziyaret et belki yanlışlıkla 35 mbps tarifesine bağlamışlardır.
Resimde görüyorsun hattım 75 mbps kaldırabilir ama 35 mbps ile sınırlandırılmıştır.
Eki Görüntüle 256799

Eki Görüntüle 256800
Online işlemlere gir bak hızın kaçmış, eğer 75 mbps ise müşteri hizmetlerini ara şikayetini bildir.
Eki Görüntüle 256801
Yardım için sağol fakat portumu değiştirdiler ve şu an verilen 75 Mbps'nin 70 ini alabiliyorum. Hayallerim gerçek oldu. :)

Hocam 70 mbps çok iyi bir hız. Ben de baglatmayı düşünüyorum. Acaba kurulum zor oluyor mu? Modem yok onu da ben alacam
Hocam kurulum çok basit bir işlem fakat ben ilk ay içinde yaklaşık 7 gün internetsiz kaldım. Biraz ilgisizler ama sorununuz çözüldükten sonra bir sorun yaşamıyorsunuz. En azında ben yaşamadım yani.

Hiçbir mesajı okumadım kusura bakmayın ama. TürkNet artık YAPA, yani kendi fiber altyapısında bulunmayan kullanıcılara 35 Mbbit internet hızı veriyor. YAPA'da olsan AKN olmaz, 100 Mbbit hız alırsın.

Hiçbir mesajı okumadım kusura bakmayın ama. TürkNet artık YAPA, yani kendi fiber altyapısında bulunmayan kullanıcılara 35 Mbbit internet hızı veriyor. YAPA'da olsan AKN olmaz, 100 Mbbit hız alırsın.
Online İşlemler merkezinde hala 75 Mbps yazıyor. Belki bu aydan sonra düşürürler ama 35 de güzel.
1080P video izleyebildikten sonra sorun yaratmaz benim için.
Belki de unuturlar böyle kullanmaya devam ederim. :D

@Ahmet Burak İnşallah .D Ayrıca benim internet 5 Mbbit 1080p'de video izleyebiliyorum. Sen 2k da donmadan izlersin bence. Neyse iyi günler ben kaçtım.
Hocam 4K ya kadar internet yetiyor fakat bilgisayar...
2K olunca ise youtube kasmaya başlıyor birden o yüzden 1080 sabit bırakıyorum.
Ve 5 Mbps ile nasıl 1080P izleyebilyorsunuz hocam ben 8 Mbps kullanırken bile 480 izliyordum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı