TürkNet AKN'yi Kaldırdı!

Evet güzel, geçilebilecek bir paket ama benim şöyle bir sorunum var. Şuan TT kullanıyorum ve 24 Mbps hız alıyorum. Ama TürkNet hız testinden adresimi seçince 16 Mbps çıkıyor. Neden böyle acaba ?

Evet güzel, geçilebilecek bir paket ama benim şöyle bir sorunum var. Şuan TT kullanıyorum ve 24 Mbps hız alıyorum. Ama TürkNet hız testinden adresimi seçince 16 Mbps çıkıyor. Neden böyle acaba ?

Binada boş vdsl portu yoksa 16Mb/s hız verebiliyorlar. TürkNet'i arayarak bu sorunu düzeltebilirlermi öğren.

Demek istediğim bana pek inandırıcı gelmemesiydi kullanan biri varsa bilgi versin diye söylemiştim. Gerçekten dedikleri şeyi yapıyorlarsa buna geçmek gayet mantıklı gözüküyor.

Yapıyorlar. Ben şuan TürkNet kullanıyorum. Altyapı iyi olduğu için sorun yaşamıyorum. Altyapın iyi ise mutlaka geç TürkNet'e.

Bütün Vdsl portlarının dolu olması için bütün dairelerin internet mi kullanması gerekiyor ?

Tahminimce her bina için belirli bir sayıda VDSL hizmeti veriyorlar. Bizim binada topu topu 3-4 ev internet kullanıyor ve 12 daire mevcut. Bizim bina için'de 16Mb/s gözüküyor. Büyük ihtimal 16Mb/s'den yukarı hız alamayacaksın ama yinede ara sor sen.

@117084 Peki sağol. 24 Mbps'den 16 Mbps'ye düşsem nasıl hissederim acaba ? Ama bir yandan da şuan 100 GB olan AKK, sınırsız olacak. Hadi hayırlısı. :)

Benimde altyapım 100 desteklemesine rağmen 75 Mbps verdiler.
Bir seviye alt hızların verilme sebebi bazen kararlı internet olabiliyor.
Yani bana 100 de verebilirlerdi ama internet ne kadar sağlıklı olurdu onun garantisini veremezlerdi. :)
Ya da port sorunlarından dolayı olabilir.

@117084 Peki sağol. 24 Mbps'den 16 Mbps'ye düşsem nasıl hissederim acaba ? Ama bir yandan da şuan 100 GB olan AKK, sınırsız olacak. Hadi hayırlısı. :)

Durmadan indirme yapan biriysen indirme hızı gözüne hoş gelmeyebilir. Ama AKK olmaması büyük avantaj. Psikolojik olarak dayanabileceksen (ben hayatta dayanamam) geçebilirsin :D

Sürekli download yapıyorsan eğer TürkNete geçmen daha mantıklı olacaktır.
Çünkü Türk Telekomda 100 GB geçtiğin zaman hızın kısıtlanacak ama Türk Nette ay sonuna kadar 16 alacaksın.
Ha diyorsan ben çok download yapmıyorum dizi izliyorum, film izliyorum, oyun oynuyorum iki servis sağlayıcısı da senin mutlu edecektir diye düşünüyorum.

İyi hoş kaldırmışta; bu max. hız olayı yalan. Aktif altyapıda olmayanlara max. 35 veriyor. Saha dolabına 100 metre var aramızda. Eskiden 50 mbps veriyorlardı.
Ekran Alıntısı.PNG

İyi hoş kaldırmışta; bu max. hız olayı yalan. Aktif altyapıda olmayanlara max. 35 veriyor. Saha dolabına 100 metre var aramızda. Eskiden 50 mbps veriyorlardı.
Eki Görüntüle 260371
YAPA ağında olanlara 100 e kadar fakat kiralanan altyapıda 35 e kadar bir hizmet veriyorlar.
Ama bu uygulama galiba 1 ay önce geldi. Çünkü ben daha önce bağlattığımda YAPA da olmayan kullanıcılar da 100 e kadar hız alabiliyorlardı.
E iki altyapıda da kota kalkınca aralarına da bir fark koymak gerekiyordu.
35 de kötü bir hız değil merak etmeyin. Hatta Türkiye ortalamasına göre çok çok güzel bir hız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı